Wpis z mikrobloga

Sam Harris:
Jest dla mnie prawdziwą zgrozą, że religia pozwala całym miliardom zupełnie przyzwoitych i rozsądnych ludzi wierzyć w to, w co pojedynczo mógłby uwierzyć tylko wariat. Jeśli ktoś obudzi się jutro myśląc, że wypowiedzenie kilku łacińskich słów nad naleśnikiem zamieni go w ciało Elvisa Presleya, to będzie znaczyło, że postradał zmysły. Jednak gdy zrobi to samo nad wypiekiem z mąki i będzie twierdził, jakoby stał się ciałem Jezusa, jest po prostu katolikiem.

Rzeczywista obecność Chrystusa w Eucharystii - Kościele katolickim jeden z dogmatów stanowiący, że Jezus Chrystus jest prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie obecny w Eucharystii, a nie tylko symbolicznie lub metaforycznie. Źródłem tej doktryny są Ewangelie, a jej wykładnią dla wiernych jest Katechizm Kościoła Katolickiego


Dekret o Eucharystii z czasów Soboru Trydenckiego wskazuje :

Jeśliby ktoś zaprzeczył, że w sakramencie Eucharystii świętej zawiera się prawdziwe, rzeczywiste i materialne ciało i krew z duszą i bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc w konsekwencji cały Chrystus, lecz powiedział, że Jezus jest w nim tylko jako pamiątka, przenośnia lub symbol, niech będzie przeklęty.


#bekazkatoli #dzbanywiary
#katolicyzm #ciekawostki #ksiazki #ateizm
robert5502 - Sam Harris:
Jest dla mnie prawdziwą zgrozą, że religia pozwala całym mi...

źródło: comment_1672674110dpoH0V89ZzpBQHNZrkpiWu.jpg

Pobierz
  • 1