Wpis z mikrobloga

@eli_eli_lema_sabachthani: Ciekawe jest to, ze ludzie naprawdę wierzą w to, że te wszystkie płatne i reklamowe kursy programowania nauczą ich zawodu i że po ich zakończeniu będą od razu zarabiali grube pieniądze. Opisałam niedawno kilka swoich doświadczeń z IT na grupie baby bez tabu. Jakaś dziewczyna pytała sie na co się przekwalifikować bo obecnie zarabia najniższą w urzędzie po administracji. 2/3 osób namawiało ją na naukę programowania. Napisałam, że zrobienie rocznego
alifikować bo obecnie zarabia najniższą w urzędzie po administracji. 2/3 osób namawiało ją na naukę programowania. Napisałam, że zrobienie rocznego kursu programowania wcale nie zagwarantuje znalezienia wysokopłatnego zatrudnienia i robie


@eli_eli_lema_sabachthani: te wszystkie ośrodki szkoleniowe kręcą same na siebie bicz, bo w końcu programistów będzie tyle, że ich zarobki po prostu zmaleją. Ktoś nie ma na siebie pomysłu - to nauka programowania bo kasa :) zdecydowanie za dużo ludzi się w
@eli_eli_lema_sabachthani: Spotkałem się z ludźmi, którzy nie potrafili zakumać prostego konceptu tworzenia zmiennych, o obiektowości nie mówiąc, a gdzie jeszcze jakieś wzroce projektowe itp. Po prostu nie mieli predyspozycji, aby operować na takim poziomie abstrakcji i to jest całkiem normalne. Istnieją ludzie, dla których zmiana źródła na HDMI w telewizorze z dekoderem przerasta ich umiejętności techniczne a Facebook jest równoznaczny z internetem xD Rynek zweryfikuje, jak zawsze ;)
Spotkałem się z ludźmi, którzy nie potrafili zakumać prostego konceptu tworzenia zmiennych, o obiektowości nie mówiąc, a gdzie jeszcze jakieś wzroce projektowe itp.


@zawadzio: Zapomniał wół jak cielęciem był.
@Colos: Czyli mówisz, że programowanie jest dla każdego? Są osoby, którym nie wiadomo ile byś tłukł to nie wejdzie, ale za to potrafią robić inne rzeczy dobrze. To nie znaczy, że są gorsze czy coś. Ja programuję, ale raczej nie biorę się za malowanie obrazów czy rysowanie, bo nie ważne ile czasu bym próbował to nie wychodzi dobrze, bo nie mam takich artystycznych predyspozycji. Ale kto wie, może pójdę na bootcamp