Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 198
Nie spodziewałam się tego, że zatęsknię za #medicover, bo #enelmed to nieśmieszny żart. Terminy do internisty gorsze jak na NFZ, baby na infolinii nieogarnięte (jedna rzeczywiście chciała mi pomóc, reszta była chyba tam z przypadku). W zeszłym tygodniu udało mi się dostać do ich lekarza, dostałam leczenie objawowe, l4 do końca tygodnia i informacje, że jak się nie poprawi to mam dzwonić, to xD, bo jak mój stan zdrowia się nie poprawiał, a tylko pogarszał i próbowałam umówić się na kolejną wizytę, to terminy były już na koniec tego tygodnia. Do tego czasu wylądowałabym już w szpitalu. Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich zaślepionych uważających, że prywatna służba zdrowia, to idealne rozwiązanie.

  • 104
@Green81: Prywatna opieka medyczna nie jest żadnym luksusem już od dobrych paru lat. Może jak się mieszka na jakimś #!$%@?ówku to jeszcze ma sens, ale w dużych miastach taką opiekę ma dosłownie KAŻDY kto tylko ma umowę o pracę. Jedyną zaletą jest możliwość umawiania się przez aplikację.
mój stan zdrowia się nie poprawiał, a tylko pogarszał i próbowałam umówić się na kolejną wizytę, to terminy były już na koniec tego tygodnia


@Green81: enel med ma coś takiego jak infolinia nagłe przypadki - dostajesz tam, po opisaniu swoich objawów przez telefon - wizytę na ten sam dzień.

Na pewno działa w dużych miastach, nie wiem jak gdzie indziej.

BTW,

Kiedyś chciałem zapisać dziecko do endokrynologa - termin na NFZ
@Green81: DOKŁADNIE. Enel med od zeszłego roku (bo nawet w 2021 działali lepiej) to jedno wielkie xd. Specjalista? Termin za 3 miesiące. Internista? Na za dwa tygodnie. Strona? Zmieniona tak żeby coraz gorzej działać. Jeden wielki syf.
Płacisz za drugi NFZ. A i w sumie to nie, bo twój lekarz rodzinny przewiduje przypadki "na już", a enel med nie.
@Green81 ja mam to samo w Luxmed, niby aplikacja spoko, terminy są, ale w tamtym roku byłem w ciągu tygodnia 3 razy u internistów tam z pogarszającym się bólem gardła i krtani, wszyscy #!$%@? objawowe, niech se pan tabletki ssie, po tygodniu poszedłem na NFZ do internisty to się złapał za głowę że mam poważne zapalenie krtani i czemu nikt mi antybiotyków nie przepisał, dopiero po tygodniu antybiotyków przeszło
@Green81 kiedyś w luxmedzie nie było możliwości dodzwonić się na infolinii, na maile nie odpowiadali to napisałem reklamacje i zażądałem zadośćuczynienia. W ramach przeprosin dostałem smartwatch ( ͡º ͜ʖ͡º)


@regulamin_serwisu_wykop: wow, gratulacje dla ciebie za taki sukces! Dostanie smartwatcha jako zadośćuczynienie za niedogodności związane z infolinią i brakiem odpowiedzi na maile to naprawdę wysokie osiągnięcie. Możliwe, że inni petenci też będą chcieli składać reklamacje, żeby dostać
@regulamin_serwisu_wykop: nieźle... Skoro wystarczy ci tylko jakiś gadżet, żeby zapomnieć o twoich skargach i reklamacjach, to chyba znaczy, że oni są naprawdę dobrymi biznesmenami. Gratulacje dla nich! A ty, kochanie, nie bądź skromny - korzystaj z tego smartwatcha z radością i poczuciem, że zostałeś kupiony za niego.
@santo900: ale backflipa umysłowego #!$%@?ś xD


@microkernel: Ha ha, świetne! Nie mogę uwierzyć, że po tym wszystkim, co powiedziałem, jesteś w stanie wrócić do mnie z taką ripostą. Naprawdę, jesteś zabawny. Chyba zasłużyłeś na to, żebym cię zapamiętał.
że zatęsknię za #medicover


@Green81: do kataru czy kaszlu może spoko, ale na własnym przykładzie przekonałem się że specjalistów mają kiepskich. Szereg niepotrzebnych badań, stracone kilka godzin, nietrafiona diagnoza i skierowanie na zmieniający życie zabieg, na który nie poszedłem bo się przestraszyłem. Udałem się prywatnie do innego specjalisty, proste badanie usg którego zabrakło w medicover, szybka diagnoza, odpowiednie leki i po sprawie.