Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 198
Nie spodziewałam się tego, że zatęsknię za #medicover, bo #enelmed to nieśmieszny żart. Terminy do internisty gorsze jak na NFZ, baby na infolinii nieogarnięte (jedna rzeczywiście chciała mi pomóc, reszta była chyba tam z przypadku). W zeszłym tygodniu udało mi się dostać do ich lekarza, dostałam leczenie objawowe, l4 do końca tygodnia i informacje, że jak się nie poprawi to mam dzwonić, to xD, bo jak mój stan zdrowia się nie poprawiał, a tylko pogarszał i próbowałam umówić się na kolejną wizytę, to terminy były już na koniec tego tygodnia. Do tego czasu wylądowałabym już w szpitalu. Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich zaślepionych uważających, że prywatna służba zdrowia, to idealne rozwiązanie.

  • 104
Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich zaślepionych uważających, że prywatna służba zdrowia, to idealne rozwiązanie.


@Green81: Żadna służba zdrowia nie jest idealnym rozwiązaniem jak po prostu brakuje lekarzy. Co by nie zrobić nie wyczaruje się ich więcej a bez lekarzy nie ma kto przyjąć. Prywatne tu może zmienić jedynie tyle, że jesteś przyjmowany w lepszych warunkach ale samej dostępności się nie zmieni niezależnie od systemu.

Tak samo liczenie, że wrzucenie większych pieniędzy
@Green81: Gdy mialam abonament w Enelmed to przed covid było bezproblemowo z wizytami, zaczął sie covid to zaczął sie problem z dostępnością terminów...przeszlam do medicover i jestem bardzo zadowolona. Pracownicy na recepcji, pielegniarki, ktore pobierają krew czy tez osoby na infolini są bardzo mili i pomocni. Czego nie moge powiedziec o Enelmed....
@Green81 ja akurat z ziomkami z pracy #!$%@? na Medicover bo tak samo brak terminów placówek brak. Chyba że prywatnie dopłacisz 2 stówki to za minutę znajdą termin
@Green81: Standard w menelmedzie, ale już się nauczyłam jak to obejść - dzwonisz na infolinię i jeśli „nie ma terminów”, to grzecznie informujesz, że nie wywiązują się ze standardów dostępności, w związku z czym idziesz do innego lekarza i będziesz żądać zwrotu kosztów. Zazwyczaj w ciągu godziny pani oddzwania z wolnym terminem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po co ta skarga? Czy to ma jakiś sens, czy tylko chcesz wyładować swoje frustracje? A jeśli chodzi o terminy, to widocznie powinni padać na kolana i przepraszać, że nie są w stanie spełnić twoich oczekiwań. Może lepiej poszukaj lekarza, który będzie w stanie cię leczyć według twojego kalendarza.


@santo900: w umowie są terminy
nie rozumiem twoich argumentów. Może to wina mojego braku wiedzy, ale nie jestem w stanie pojąć, dlaczego płacenie za usługi medyczne uprawnia cię do wymagania od lekarzy, żeby byli zawsze gotowi na twoje zawołanie.


@santo900: bo się do tego zobowiązali w umowie którą OP podpisał i za nią płaci
Bo w Warszawie przeniosłem się z 2 miesiące temu z czegoś zawierającego Enelmed na pełen Medicover i to była najgorsza decyzja 2022 roku zdecydowanie. Terminów do specjalisty ze świecą szukać, a działanie ich strony oraz apki to tzw #!$%@? z grzybnią moim zdaniem. Więc mocno zaskoczył mnie ten wpis


@Piesa: najlepiej w Wawie działa chyba LuxMed
@Anakee Enelmed mialem przez Allianz, tam jeszcze CMD było i kilka mniejszych sieci, razem było super. Chociaż i tak 80% korzystałem wyłącznie z enelmedu i nie miałem problemow z terminami, stąd moje zdziwienie.

A luxmedu właśnie jeszcze nigdy nie miałem okazji używać, ale też słyszałem mieszane opinie ;D
Enelmed mialem przez Allianz, tam jeszcze CMD było i kilka mniejszych sieci, razem było super. Chociaż i tak 80% korzystałem wyłącznie z enelmedu i nie miałem problemow z terminami, stąd moje zdziwienie.


@Piesa: miałem Enel Med w latach 2010-2013 i było super, ale wtedy nie był taki popularny.
Podobnie jak i państwowa ochrone zdrowia.


@Ziutek_Grabaz: tak tak, porównuj dalej jakieś prywatne duperele vs. państwową urazówkę i zabiegi na cito, domagając się sprywatyzowania tej drugiej xD
Co złego może się stać?
Na przykład rachunek na 15k za ściągnięcie z ulicy?
Albo 50k za operację na sercu czy innego stenta?

Nieee skądże znowu xD Luksmedzik w pakieciku superhipermegagigganiggaturboplatinumproplus++ na pewno wszystko to zrobi za 150zł/mc xD
@Green81: nie wiem jak umowy z enelmedem wyglądają, ale w przypadku Medicover normalny pakiet nie daje ci w zasadzie żadnej pewności odnośnie dostępności wizyt. Dopiero w super drogich pakietach taki zapis się pojawia i wtedy jak ci nie znajdą terminu np w 24h to możesz iść prywatnie i żądać zwrotu kasy.
Jak przez ostatni miesiąc chorowania bujałem się po internistach i laryngologach z medicoveru, łącznie chyba z 10 wizyt zaliczyłem i