Wpis z mikrobloga

Zapisałem się na wrocławski półmaraton. Jestem w stanie przebiec 10 km w około godzinę bez jakiegoś wielkiego zmęczenia, ale do tej pory najdłuższy dystans jaki biegłem to niecałe 13 km. Myślicie że jest możliwość ukończyć półmaraton, mając na przygotowania 5 miesięcy i trenując 3-4 razy w tygodniu? Nie nastawiam się na zrobienie super czasu, po prostu chciałbym ukończyć.
#bieganie
  • 13
via Android
  • 0
@noe44
@callmejamone dzięki, zapisałem się bo mimo że biegania samego w sobie nie lubię, to zawsze mam satysfakcję jak zrobię sobie jakiś dłuższy dystans (czyli dla mnie 10 km). A zapisuje się czasami na jakiś bieg, bo wtedy mam motywację żeby wyjść i potrenować.
via Android
  • 0
@noe44 no to byłoby już wielkie wyzwanie. Ale do tego musiałbym pewnie zmienić nawyki żywieniowe i treningowe, bo na ten moment mam kilka kg nadwyżki i odczuwam to.
@ajag: cel wart dodatkowego zaangażowania. Ja zrzuciłem 35kg w 10 miesięcy i poleciałem maraton( ͡° ͜ʖ ͡°)

Później drugi maraton już z założeniami czasowymi. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 0
@lgc89 a biegałeś według jakiegoś ułożonego planu, czy sam sobie układałeś? Ja właśnie jak już biegam to tak bez żadnego planu około 3 razy w tygodniu, to pozwoliło mi osiągnąć te 10 km w godzinę, ale nic naprzód nie szło. Z planem pewnie postępy byłyby bardziej widoczne.
@ajag tak, biegałem z planem, który ustawiłem sobie na zegarku garmina (jest tam opcja Garmin coach) ale w necie jest masa planów. Generalnie bez planu będzie ciezko. Moimj standardowym treningiem były interwały i trening wychodził ok 9 km + wybiegania od 10 do 19 km wraz z progresem treningu i o dziwo nie było trudno przebiec po tym tej połówki