Wpis z mikrobloga

Mam nowego laptopa DELL G15, który ma następujące wyjścia: USB 3.2 Gen. 2 - 3 szt.
USB Typu-C (z Thunderbolt™ 4) - 1 szt.
HDMI - 1 szt., mam monitor HUAWEI MATEVIEW GT34 165Hz, który ma następujące złącza: DisplayPort x 1, HDMI 2.0 x 2:
Zasilany jest poprzez zasilacz z wyjściem USB-C.
W jaki sposób moge podłączyć wyświetlacz aby obsługiwać pełne 165Hz? Na starym, stacjonarnym komputerze używałem na DP (165Hz), na laptopie aktualnie użytkuje poprzez HDMI (90Hz). Myślałem o stacji dokującej, ale z tych co znalazłem to mają wyjścia HDMI, czyli znowu zejdę na 90Hz.
#komputery #it #sprzetkomputerowy #pcmasterrace
  • 10
W jaki sposób moge podłączyć wyświetlacz aby obsługiwać pełne 165Hz?


@gabrielomaryno: Jaką wersję HDMI masz?

HDMI 2.1 (2017 rok) – przepustowość 42,6 Gbit/s, rozdzielczość FHD przy odświeżaniu 240 Hz, QHD przy 240 Hz, 4K przy 120 Hz, 8K przy 60 Hz, 10K przy 30 Hz.
@gabrielomaryno:

HDMI 2.0-2.0b (2013-2016 rok) – przepustowość 14,4 Gbit/s, rozdzielczość FHD przy odświeżaniu 240 Hz, QHD przy 144 Hz, 4K przy 60 Hz


Powinno się dać, sprawdź ustawienia i rozdzielczość
HUAWEI MATEVIEW GT34 165Hz


@Czapelek: Hej, sorki, że po takim czasie. I normalnie wtedy zasilacz zasila Ci taki monitor?
Wpiąłem kabel USB-C do USB-C i monitor w ogóle nie zaświecił się. Chyba, że masz wersję z dwoma wejściami USB-C i jednym zasilasz zasilaczem, a drugim ekran.
HUAWEI MATEVIEW GT34 165Hz


@gabrielomaryno: Zapewne różni się wersją względem twojego, posiadam wersję "Sound Edition" ty zapewne "Standard Edition" ww takim wypadku ratuję Cię jedynie USB-c - DP, nie wiem dlaczego ja tego nie uwzględniłem odpowiadając na wpis.