Wpis z mikrobloga

Mireczki, chce sobie rekreacyjnie postrzelać z repliki wyglądającej na karabin :D jest to kluczowy czynnik, bo jaram się właśnie sama bronią w sobie, jak np inni samochodami itd. Mam do wydania 1000-1300zl na sama broń (czyli pewnie tyle co nic w tym świecie). Rozważałem karabinek będący wiatrówka i karabinki AEG lub GBB, najbardziej jara mnie opcja gazowej repliki asg, ale tak jak w przypadku wiatrówki na co2 o tej porze roku, to mogę sobie na nie popatrzeć + ponoć tanie gaziaki są mocno awaryjne. AEG daje mi opcje postrzelania już teraz, ale brakuje mi tu kilku smaczków jak praca zamka czy odrzut czy dźwięk pracy :( ale można strzelać tu i teraz No i tak siedzę i się zastanawiam co tu zrobić. Myśle gdzie by można alternatywnie strzelać jeśli nie na dworze, aby temperatura nie robiła problemu jeszcze w przypadku replik asg plus jest taki, ze mogę czasem wziąć udział w jakimś lokalnym strzelaniu. Iii przy okazji na taiwangun widziałem repliki od cymy platinum - to dobra jakość w tej cenie? W opozycji mam specnaza sa-e06 na militaria.pl ten drugi ma sporo opinii a w przypadku cymy trudno cokolwiek znaleść #asg #strzelectwo #wiatrowki
  • 8
@Niepatrz: cyma plat jest spoko, możesz też zerknąć na Double Eagle - najlepsze cena/jakość - jak nie chcesz full metalowej repliki to można kupić elektryka za 750zł (1100zł za full-metal, środek jest dokładnie ten sam). Gaziaka w tej cenie nawet nie ma co patrzeć jak chcesz coś typu M4 czy AK, gbb lubi się #!$%@?ć i lepiej kupić coś naprawdę dobrego.
@Niepatrz: powaga się kończy w momencie złapania za spust. O ile jeszcze niektóre gaziaki mają całkiem niezły feeling spustu, tak aeg spust ma jak zabawka więc powagi tam brak. Tak samo przy dźwięku.
przypadku wiatrówki na co2 o tej porze roku


@Niepatrz:
Dzisiaj strzelałem :)

1. ASG co do zasady, służy raczej do tego, żeby razem z innymi "bawić się w wojnę" i strzelać do siebie nawzajem. Więc - z jednej strony - daje nieco większy realizm samej "broni", która jest mniej lub bardziej wierną repliką prawdziwego odpowiednika, a z drugiej strony - wszystko jest podporządkowane względnemu bezpieczeństwu, więc energia strzału musi być rozsądnie