Wpis z mikrobloga

Zastawiam się na kupnem #motocykle lub #skutery z silnikiem 125ccm. Nigdy nie jeździłem na takim sprzęcie i szukam porady co lepiej kupić. Jak patrzyłem na ceny nowego sprzętu to motocykle z 125 zaczynają się od ~13k zł (Honda CB125F) więc raczej zdecyduję się na coś z salonu. Mam tylko kat B więc coś mocniejszego niż 125ccm odpada.

Co byście doradzilibyście nowicjuszowi na początek? Czy kupić coś co mi się podoba używanego(Honda Shadow 125) czy coś nowego podstawowego z salonu (CB125F) czy skuter (PCX lub NSS)?
  • 7
@CzyWszystkoJestJuzZajete: Polecam mega budżetową opcję - Romet Soft Chopper, ja swojego kupiłem za 4 tysiace, spokojnie przejeździłem swój pierwszy sezon. Niestety motorek jest na mnie za mały i o ile wokół domu można polatać to w długiej trasie jest mordęga. Nie musisz brać tego modelu, ale ja nie boję się już chinoli. Przez ten rok właściwie nic w nim nie musiałem robić, stał na deszczu cały sezon i spokojnie odpalał. Wciągnęłem
@CzyWszystkoJestJuzZajete: Kup Używane 125 z manualną skrzynią. Jak się spodoba, to i tak pójdziesz na prawko i kupisz coś mocniejszego. Jak się nie spodoba, to sprzedasz w #!$%@?. Na pewno jeszcze co najmniej raz się #!$%@? na tym, więc nowego szkoda. Weź sobie z godzinkę na placu w szkole nauki jazdy.