Wpis z mikrobloga

@tyrytyty: to jest na poziomie krajowym ustalone, czy wszystykie stany i/lub hrabstwa zaglosowały tak? Tzn jestem prawie pewien, że opcja pierwsza, bo druga jest prawie nie możliwa, ale chcę się upewnić.
@Bpnn: na poziomie federalnym (krajowym) obowiązuje takie minimum:

In a 6–3 decision, the majority ruled that New York's law was unconstitutional, and ruled that the ability to carry a pistol in public was a constitutional right under the Second Amendment. The majority ruled that states are allowed to enforce "shall-issue" permitting, where applicants for concealed carry permits must satisfy certain objective criteria, such as passing a background check, but that "may-issue"
@tyrytyty: A potem maja liczbę zabójstw na poziomie kraju 3 świata xD fakt, czasami ktoś ocali swoje życie dzięki dostępowi do broni a tak to jest tam przemoc jakiej żaden kraj w EU nie widział chyba nigdy
@tyrytyty: Być może tak jest ale biali w US tez popełniają przestępstwa. Prosze sobie sprawdzić jak w nowym jorku zmniejszono liczbę zabójstw w latach chyba 70/80 na tyle ze przestało to być miasto najbardziej niebezpieczne w całym kraju :)
@Zian: ja to wiem człowieku i nie musisz mnie o tym informować, natomiast poczytaj jak NYC stał się miastem w którym przestało być tak niebezpiecznie zamiast wysyłać mi takie szurskie artykuły i wpisy. Czemu wspominam o NYC? Bo tam posunięto się do tak radykalnych ograniczeń w dostępie do broni i przyniosło to rezultaty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
dokonywanych przez osobników wywodzących się krajów 3 świata.


@Bad_Wolf: akurat imigranci z Afryki w USA, ludzie dosłownie wywodzący się z krajów 3. świata, radzą sobie lepiej od ich "braci" korzystających z amerykańskiego dobrobytu na preferencyjnych warunkach od 50 lat. Rzecz w tym że być może w Nigerii system edukacji skupia się na edukowaniu Nigeryjczyków, a nie wpajaniu im nienawiści rasowej do białych ludzi; ciekawe czy państwo nigeryjskie promuje model rodziny bez
@tyrytyty: wcale nie jest tak kolorowo, jak to mówią amerykanie stany okupowane, może i teraz wydają ccw license shall issue, ale włodarze miast i hrabstw, wykluczyli wszystkie instytucje publiczne, centra miast itp. z możliwości wnoszenia tam broni.
Więc tak, dostaniesz licencje na noszenie broni, ale nie będziesz mógł się z nią poruszać, bo będziesz naruszał zakazy wnoszenia broni do danego miejsca.