Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie #!$%@? jak polskie ratownictwo medyczne i cały system ich działania. Ciągle słyszę o tym, jak to są przepracowani i słabo opłacani (może to i prawda) ale jakość usług przez nich oferowana jest skandaliczna a sam sposób wezwania karetki idiotyczny.

Od kilku lat, dość regularnie zdarza mi się dzwonić po pogotowie, mam starszych dziadków z różnymi chorobami typu nadciśnienie, choroby serca itp. mieszkają 80km ode mnie więc w momencie gdy dzieje się coś złego dzwonią pilnie do mnie i proszą o wezwanie pogotowia. Czemu do mnie, a nie na pogotowie? Bo mają dość słaby słuch i ciężko im się skomunikować z kimś przez telefon, w moim wypadku dzwonią jak słyszą, że odebrałem to mówią o co chodzi i ja już działam dalej.

No i jak wspomniałem wezwanie pogotowia to skandal w tym kraju, Najpierw dzwonisz do dystrybutora, który przeprowadza z Tobą ankietę zadaje dziesiątki pytań jak wiek pacjenta, choroby na które choruje, mój adres i moje dane jak telefon, rozmowa trwa dobre 5 min, i wiecie co dzieje się dalej? A no dalej dystrybutor przełącza Cię do stacji ratownictwa medycznego i pielęgniarka zadaje Ci dokładnie ten sam pakiet pytań. Efekt tracisz 10 min żeby w ogóle powiedzieć o co ci chodzi, system działania jest taki sam niezależnie czy dzwonisz z objawami zawału, ataku padaczki czy wysokim ciśnieniem. Nikomu nie muszę mówić, że w przypadku zawału 10 min jest kluczowe.

Dla porównania w USA jak zadzwonisz na pogotowie i nawet nic nie powiesz to pogotowie i tak przyjedzie i sprawdzi czy to głupi numer czy ktoś czasem nie stracił przytomności.

#polska #ciekawostki. #medycyna. #gownowpis
  • 1
Dla porównania w USA jak zadzwonisz na pogotowie i nawet nic nie powiesz to pogotowie i tak przyjedzie i sprawdzi czy to głupi numer czy ktoś czasem nie stracił przytomności.


@rakiwo: dla porównania w usa poszkodowani proszą przechodniów żeby nie wzywać pogotowia bo skończą z długami do końca życia