Wpis z mikrobloga

@Kaczypawlak: no niestety. Ludzie są cholernie nie odpowiedzialni i nie widza innych tylko siebie. Jednak najgorsi są rowerzyści, bo sobie nie raz nie zdają sprawy, z tego, że są grupą najbardziej narażoną i nie raz odwalą taki numer, że ledwo się udaje wyhamować. Jak ktoś osobówką jedzie to z daleka da się zauważyć podejrzane zachowanie a rowerzysta potrafi zza winkla wywalić na czerwone światło czy przejście dla pieszych. A jak rowerzystę
ale ledwo co widać


@Znowmuszewymyslec: jak nie ogarnia kierownicy i przywala w latarnię widać, kurde wczoraj też miałem akcję z kierowcą Audi, jadę S7, kierunkowskaz wrzuciłem, że chcę na lewy, jednego puściłem bo mu się spieszyło, drugi widzę, że daleko to zmieniam pas a ten mi mryga, że mu zajechałem xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lardor:

Jednak najgorsi są rowerzyści, bo sobie nie raz nie zdają sprawy, z tego, że są grupą najbardziej narażoną


Właśnie dlatego najgorsi są kierowcy. Bo zamiast narażać tylko siebie to narażają innych. Taki dzban jak na filmie mógł zmieść pieszego z chodnika.

Na, patrząc w statystyki to właśnie kierowcy zabijają pieszych na chodniku.
@janekplaskacz: ciężko rowerem zabić, plus sondy nie są wiarygodnym źródłem. Nie przeczę, że wypadków nie ma, dużo ludzi łamie notorycznie przepisy. Problemem za kółkiem to jest wieczny pośpiech i uważanie się za bardzo dobrego kierowcę. Dobry kierowca to przepisowy i cierpliwy. Samochód jest jak broń w niepowołanych rękach.
najgorsi są rowerzyści, bo sobie nie raz nie zdają sprawy, z tego, że są grupą najbardziej narażoną


@Lardor: ale wiesz, że jest jedna wiodąca grupa, przez którą rowerzyści są narażeni? To kierowcy, głównie samochodów osobowych. To oni łamią przepisy i powodują wypadki.
Na jakiej więc podstawie nazywasz rowerzystów najgorszymi? Bo są ofiarami głupoty i brawury kierowców?
@kuraku: Panie kolego, raz prawię zabiłem rowerzystę przez jego własną głupotę i łamanie przepisów kiedy to grzecznie jechałem autobusem przegubowym z pod górki wyprzedził mnie jadąc po lewej stronie rowerzysta chodnikiem, od razu wywalając mi na przejście DLA PIESZYCH gdzie ten rower powinien przeprowadzić a nie przejechać, władował mi się pod samiusieńki autobus jak byłem ledwo kilka metrów od przejścia, by go uratować musiałem wyhamować gwałtownie i wywrócić cały autobus ludzi.
obydwu grupach są czarne owcę


@Lardor: dokładnie dlatego cywilizowany człowiek nie daje się ponieść emocjom i nie przywołuje jakichś ckliwych historii, tylko patrzy na dane.
Winnymi wypadków z udziałem rowerzystów są głównie kierowcy.
Możesz podać jeszcze sto przykładów z autopsji i tego nie zmienisz.
@kuraku: a ja nie patrzę na dane, tylko biorę przykłady z życia wzięte. Większość roku 2022 spędziłem za kółkiem i żadne dane do mnie nie przemówią, mogą być naciągane. Najważniejsze jest własne doświadczenie a nie te #!$%@? co w necie piszą. Pisać to sobie mogą o sondażach nawet ile ludzi było na sylwestra w Zakopanem i dalej będę miał je gdzieś.
a ja nie patrzę na dane, tylko biorę przykłady z życia wzięte


@Lardor: spoko, antyszczepionkowcy i płaskoziemcy też. Sam się wypisujesz z poważnej dyskusji.
@kuraku: wpisuje się tam gdzie mi się żywnie podoba, i proszę mnie nie łączyć z płazkoziemcami i antyszczepionkowcami. Tak jak ci pisałem, sondaże można łatwo przekłamać i nie są rzetelnym źródłem.
@kuraku: ciężko to będzie wytłumaczyć komuś komu połączenia nerwowe z jednej sytuacji tak mocno wryły się w korę mózgową, że teraz robi nam tu wykłady z "rowerzyści są najgorsi bo można ich zabić"