Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak to jest, że jak uczyli mnie w szkole, to na świecie były 3 oceany (Atlantyk, Pacyfik i Indyjski), a teraz córka uczy się o pięciu?

Doszedł Arktyczny i Południowy.

#geografia

  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glownights: za ambitna to nie jest więc ciężko coś będzie ją namówić żeby podpytala.

Z resztą jak nie ma fal to może i trzech oceanów też nie.
@jarezz: Za 15 lat może i będzie wiecej nazw, któz to wie. A jesli tak piszesz,to nie skromnie, proponuje podsunąć jej wiecej dociekliwości. Niech nie myśli, że wszystko już wie. kazdy w tym wieku wiedzial wszystko :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glownights: najgorsze jest, że ona gówno wie w tym co trzeba, dużo wie jak pyskować i w tematach, które jeszcze nie powinny jej interesować... Ehhh boomer here się włącza.
@jarezz: każdy z nas był dzieckiem. Najważniejsze, żeby miała jakiś cel w zyciu. Jakiś kierunek w którym się zagłebi. Nie musi Ci sie on podobać, ale ważne, żeby był uczciwy. Córka niech się uczy na czyiś błędach, bo ma ograniczony czas. Dlatego dawaj jej rady i niech sie skupi co ojciec mowi( ͡° ͜ʖ ͡°)-
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miszAszim: a tego to od #!$%@? akurat mają. Fakt, że najstarsza orłem nie jest, a dodatkowo to leń śmierdzący, więc combo ale tego materiału jest na prawdę od #!$%@?.
@jarezz: @jarezz: 15-20 lat temu Ocean Arktyczny był wymieniany w polskich podręcznikach/książkach. Encyklopedia PWN z 1997 r. wspomina o Oceanie Lodowatym Północnym, który "niekiedy klasyfikowany jest jako część Atlantyckiego".
Południowy/Antarktyczny doszedł póżniej - międzynarodowo został zatwierdzony w roku 2000.
Patrząc na przypisy wikipedii podział na pięć oceanów pojawił się w publikacjach polskiej komisji nazw geograficznych w 2008 roku https://pl.wikipedia.org/wiki/Ocean#cite_note-2

Szczegółowo widocznie jakieś kryteria się zmieniły, tak jak Pluton przestał być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Frijheid2: no jak mnie uczyli o oceanach w latach 90. XXw. były trzy. Dzięki za info ze szczegółami.

@glownights: rady daje, czasem próbuje naprostować. Głupi wiek bo w marcu skończy 14 lat. Fakt, że nie jestem biologicznym ojcem niekiedy problematyczny jest. Jakoś damy radę.