Wpis z mikrobloga

Ktoś jest z Poznania i może zna te punkt? GSM Słowiańska?
mają telefon który mnie interesuje i racji że interesuje mnie tylko nówka, a z dostępnością tych telefonów jest ciężko, to zadałem stos pytań czy telefon na pewno jest nowy, czy jest nieaktywowany, czy to czasem nie jest refurbish itp. A w odpowiedzi otrzymałem xD: "Normalne."

https://www.olx.pl/d/oferta/iphone-13-pro-128gb-gold-alpine-green-sierra-blue-gsm-slowianska-CID99-IDReHCh.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1

#poznan #apple #iphone #olx
  • 9
@TahmKench: Jeżeli otrzymałeś taką niegramatyczną odpowiedź, to możliwe, że odpowiadał ci ktoś we Wschodu. Z tymi punktami GSM jest problem taki, że niewiadomo tak naprawdę, skąd mają te telefony (bo to nie jest żadna oficjalna dystrybucja) i w każdej chwili mogą zwinąć biznes i w praktyce przepada ci rękojmia.
@TahmKench: Swego czasu pracując w autoryzowanym serwisie Apple i widząc, jak wiele takich punktów wysyła sprzętów na darmową wymianę (a często mogą to być właśnie refurby) w ramach różnych programów naprawczych, to nie byłbym tego taki pewien.
@TahmKench: Z doświadczenia wiem, że przy gwarancji producenta nie liczy się aktywacja, tylko pierwsza sprzedaż detaliczna urządzenia w autoryzowanych punktach sprzedaży. Sprzęty z takich punktów już lecą w biegu gwarancyjnym i najczęściej nawet nie są z polskiej dystrybucji (a od rękojmi często umywają ręce i się potem sądź z nimi). Równie dobrze ten sprzęt może mieć już kilka miesięcy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TahmKench: Po stosie pytan o to samo tez by mi sie nie chcialo Ci odpisywac. Ale olx to olx, z miesiac temu cos wystawialem, w tytule "nowe" w opcjach ogloszenia stan jako nowy, w tresci opisu na samej gorze capsem "nowe" dostalem z 5 wiadomosci czy to nowe czy uzywane. xD
@COVID-21: Ale sytaucja z tymi telefonami na aukcjach ogłoszeniowych wygląda tak, że 90% ogłoszeń jest oznaczane jako nowe/powystawowe a w rzeczywistości to są składaki. "Nie wiń gracza wiń gre".