Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co miesiac mam wolne 8-9k pln. #emigracja
25 lat, brak zony dzieci, mieszkania (wynajem), brak zobowiązań.
Około 90k oszczędności.
Chciałbym zacząć coś z tymi pieniędzmi robić, w szczególności że inflacja póki co nie jest w odwrocie. W branży w jakiej pracuje już nie ma żadnej opcji rozwoju i nie chce skończyć resztę życia jako pracownik etatowy niskiego szczebla.
Pierwsze co się nasuwa to biznes, ale jak wiadomo nie jest to proste, a ja nie posiadam żadnych umiejętności które mógłbym spienieżyć.
Nie mam wyższego wyksztalcenia ani prostej opcji na przebranżowienie się na cos konkretnego.
Kursy? No spoko, tylko co i gdzie. Na pstrykniecie sobie wymyślić kim nagle chce zostać?
Nigdy nie miałem pomysłu na siebie... dobra ale dość tego żalenia
Chyba na ten moment zostaje podzielić kapitał, widze to tak: fiat - busd - złoto - akcje - krypto
Tak aby budować poduche i zarazem miec szanse na posiadanie wiekszej liczby srodkow na lepszą przyszłość
Jakbyscie w % podzielili portfolio?

Są tu ludzie w podobnej sytuacji z podobnymi rozkminami? Oby kolejny rok był lepszy niż poprzedni mirasy :D

#kryptowaluty #bitcoin #gielda #inwestycje #inwestowanie #przemyslenia #pieniadze #biznes #wlasnafirma #emigracja #pracbaza #przebranzowienie #kursy #waluty

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b039a87b6d682323d6dde4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: policz sobie minimum jakie potrzebujesz na przeżycie na miesiąc typu rachunki, opłaty, żarcie, drobne rozrywki (bez szaleństw). Takie absolutne minimum. Pomnóż to razy 6 miesięcy. Jak stracisz robotę to jest Twoje zabezpieczenie żeby ogarnąć się od nowa. W 6 miesięcy można dużo zdziałać.
To bym wrzucił w obligi 10 letnie Indeksowane inflacją albo łowić promocyjne lokaty (teraz płacą 8-10% nawet).
Później musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jaka strata nie zrobi
@laporte inwestowałeś w ETFy akumulujące, bez żadnych dywidend, tylko po prostu sam sprzedajesz 4% rocznie, bo longterm powinno więcej % zarobić niż przejesz? Widzę, że niektórzy (jak inwestomat) bardzo lubią te dywidendy, ale wydaje mi się, że chyba lepiej szybciej wbić więcej siana na akumulujacych, a potem dopiero samemu sprzedawać.
@AnonimoweMirkoWyznania a co do krypto, to jak się zdecydujesz i będzie odpowiadało Twojemu podejściu do ryzyka, to trzymaj się tylko Bitcoina. Nie inwestuj w shity, bo niepotrzebnie spalisz kasę. Alty co hossę wpadają i wypadają (często już na amen) z top10, z reguły po hossie nie ma co zbierać, a zaraz ktoś wyskoczy z nowym, błyszczącym shitem na sprzedaż.

Jak trzymasz BTC, to masz w tym temacie spokój.
OP: @JuzTuKiedysBylem:
@laporte:
dzieki za sensowne komentarze

Nie jestem w takiej sytuacji ale byłem lata temu i powiem ci co ja zrobiłem. Też za młodu wiedziałem że nie nadaję się do założenia własnej firmy, ale też nie dla mnie było "tradować" i siedzieć całymi dniami przed monitorem i szukać okazji.


Nawet nie chodzi o to ze sie nie nadaje bo tego nie wiem, poporstu nie mam pomyslu i nie
OgnistaProgramistka: Fajnie się czyta komentarze osób, które nie maja pojęcia co mówią i piszą Ci jakieś dyrdymały.
Od 4 lat jestem na JDG w ostatnim roku jak i tym zarobiłem ćwierć miliona złotych rocznie . Sporo kasy przespałam na podróże i hobby (około 50k rocznie)

To co musisz zrobić, to otworzyć jakiś mały biznes. Zostaje Ci tyle kasy, że spokojnie możesz kogoś zatrudnić. Problem jest w tym, ze jeszcze nie poznałeś