Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aguirre_gniew_brzozy: świetny film. Kanał numer jeden na polskim YouTube. Obejrzałem wszystkie filmy. Władze po prostu ukrywają przed nami prawdę, powodów tego jest wiele. Na ziemi od tysięcy lat obecna jest jakaś inna inteligencja. Kiedyś przebywali wśród nas, byli naszymi boskimi nauczycielami. W pewnym momencie się wycofali, trzymają dystans, obserwują, ale tu są.
@Aguirre_gniew_brzozy: to tak ładnie brzmi "odwołanie do stanu faktycznego" tylko ważny jest rodzaj interpretacji tego stanu oraz weryfikacja prawdziwości a z tym jest spory problem niestety. Przekonałem się o tym bo rok temu dałem tematowi szansę i poświeciłem trochę czasu.

moje dwa ulubione przykłady:
a) czczenie Elizondo, mimo że typ podobno już w przeszłości naciągał budżet USA na różne paranormalne rewelacje. Typ podobno kiedyś nawet pracował nad... wilkołakami. Wygląda mi na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
To że ktoś się na tym wybił czy dorobił to nie znaczy że kreuje tą prawdę czy kłamie. Równie dobrze można to powiedzieć o Fizykach teoretycznych czy o dowolnej osobie która wykonuje swoją pracę i bierze za to pieniądze. Fakty są takie że ludzie którzy wypowiadają się negatywnie w sprawie istnienia tu obcych, nie mają żadnej wiedzy na ten temat. Gdy jakaś osoba zapoznaje się z tematem, zmienia zdanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A filmy dokumentalne o ufo przedstawiane są w sposób ośmieszający to zjawisko (szczególnie prod USA) ostatni film dok o ufo traktujący ufo poważnie to "ufo sprawa wagi międzynarodowej" chyba prod francuskiej.
To że ktoś się na tym wybił czy dorobił to nie znaczy że kreuje tą prawdę czy kłamie.


@matejuch: tego nie powiedziałem. Zaznaczyłem jedynie, że ktoś przelustrował Elizondo i wyniknęło, że ponoć doił budżet na różne projekty paranormalne m.in na wilkołaki (tego było sporo więcej ale akurat wilkołaki zapadły mi w pamięci). To była główna część i główny argument, określenie "pewnie odkrył że na ufo najlepiej się zarabia" to dopełnienie wypowiedzi,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FOTEL napisałeś " podobno doił budżet na różne projekty" podobno? Więc tak czy nie? Może to kłamstwo? kto przelustrował? Również nie wiadomo. Było wielu naukowców którzy zapoznali się z tematem i zostali do końca życia przy teorii o odwiedzinach przez obcych - dr John Mack, prof James McDonald, dr Allen Hynek i wielu wielu innych.
podobno?


@matejuch: podobno ponieważ tak opisywał go jakiś Youtuber negujący spiskowców UFO ale nie mam nawyku zapisywania wszystkich filmów które oglądałem. Dlatego napisałem podobno bo jedyną osobą która zna prawdę na 100% w tym temacie jest sam Elizondo.

Było wielu naukowców którzy zapoznali się z tematem i zostali do końca życia przy teorii o odwiedzinach przez obcych


z pewnością było też wielu (a obstawiam, że nawet jeszcze więcej) naukowców, którzy zapoznali
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FOTEL więc jak wytłumaczyć przypadki w których mamy wiarygodnych świadków, niekiedy wielu, ślady zostawione na ziemi przez rzekome pojazdy które do nikąd nie prowadzą, pojazdy bez widocznych środków napędu i bez skrzydeł obok których widoczne były dziwne postacie? Nie pasuje to żadnego ziemskiego wyjaśnienia a takie przypadki opisywane są od tysięcy lat przez starożytnych kronikarzy. Są jasne dowody że to po prostu się dzieje czy się to komuś podoba czy nie. Czemu
@matejuch: to co uprawiasz to nie jest dobre podejście. Ja zasadniczo nigdzie nie zanegowałem, że życie w kosmosie nie istnieje. To co piszę od początku jest skierowane przeciw waszym autorytetom jak już. To są rzeczy które punktuję.

odpowiadając na pytanie czym są dziwne obiekty na niebie, odpowiadam prosto i szczerze: nie wiem. Ale wiem, że ludzki mózg ma naturalną skłonność do szukania schematów bo nie lubi takich nierozwiązanych spraw (każdy psycholog
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FOTEL to co uprawiam jest dobrym podejściem. Widocznie nie jesteś wystarczająco zaznajomiony z tematem, może nie znasz nikogo kto widział coś czego nie umie wytłumaczyć i sam takiego czegoś nie widziałeś. Chciałbym żebyś wziął np udział w debacie z naszym guru, to by mogło być ciekawe. Nasz guru nigdy nie powiedział że obcy na sto procent tu przylatują. Przytacza tylko historie już często zapomniane i mało znane. Konkluzja pojawia się sama. Historie
@matejuch: czy Ty czytasz co ja piszę w ogóle? Przecież pisałem, że u mnie właśnie tak było: na początku mojego zainteresowania się tym tematem byłem nim mocno pochłonięty i sporo czytałem. Gdy dokopywałem się do kolejnych źródeł to tylko rosło moje rozczarowanie. Piszesz mi bym się bym się bardziej zaznajomił z tematem a sam rzucasz wyjątkowo trywialnymi argumentami rodzaju "ale część policjantów mówi takie niesamowite rzeczy, jak to wytłumaczysz?"

musiałbym napisać
Pobierz FOTEL - @matejuch: czy Ty czytasz co ja piszę w ogóle? Przecież pisałem, że u mnie wł...
źródło: comment_1672517548UMsYIrjNcHL3NqjuaPsnXP.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FOTEL: Ja kiedyś zadałem pytanie w komentarzu pod filmem odnośnie produkcji "the phenomenon" gdzie w roli eksperta był koleś który zabił swoich dziadków a później wciskał, że zrobili to kosmici. Odpowiedzi nie uzyskałem a komentarz został usunięty ¯_(ツ)_/¯
@Megashoton: mnie w tym środowisku dziwi coraz mniej. Uważają się za otwartych a jednocześnie zachowują jak sekta. Widać to zresztą po plusach i odpowiedziach. Argumenty rodzaju "przecież tyle osób mówi". Albo ten wspaniały pokaz dwójmyślenia: niby to fajnie jak osoba rządowa sugeruje istnienie kosmitów, ale rządowy dokument to już na pewno falsyfikat.

najgorsze jest to, że oni sami szkodzą sprawie. Niektóre zjawiska i teorie na temat ich powstawania są rzeczywiście intrygujące
a) czczenie Elizondo, mimo że typ podobno już w przeszłości naciągał budżet USA na różne paranormalne rewelacje. Typ podobno kiedyś nawet pracował nad... wilkołakami. Wygląda mi na to, że kosmici to po prostu żyła złota na której się wybił


@FOTEL: Nie chce mi sie klocic, bo tez jestem mega sceptyczny co do tego tematu po glebszym studiowaniu, ale to nie on sie zajmowal wilkolakami tylko Lacatski i projekt AAWSAP. On zajmowal