Wpis z mikrobloga

Mała recenzja nieznanego za bardzo tutaj młynka ręcznego Kingrinder K4 (krindżowa nazwa xD) kosztującego 560zł - z perspektywy kogoś kto miał wcześniej Timemore C2 (i znającego inne oferty na rynku ręcznych xD).

Ogółem to polecił mi tą firme ktoś na Pepperku w wątku o Timemore C3, że K4 wydaje się niezłą kopią rozwiązań z młynków 1Zpresso. Z tego co rozumiem żarna mają być identyczne i robione w tej samej chińskiej fabryce - na ile tak jest ciężko to zweryfikować. W ofercie mają młynki regulowane od środka (w znaczeniu pod zbiornikiem na kawę) i na zewnątrz - K4 którego mam i K6. Kupiłem K4 bo był tańszy od K6 + nastawiony wg producenta na Espresso (K6 niby all arounder, ma jedno ramie żarna więcej niż K4).

Z promo kodami na Aliexpress wybuliłem dokładnie 565,92zł także prawie 2x taniej niż odpowiednik z 1Zpresso.

Plusy młynka:
- Regulacja na zewnątrz
- 4 obroty po 60 klików, każdy stopień regulacji to 16 mikronów
- Mielenie pod espresso nie trwa wieków xD
- DOSTOSOWANY DO KUŹWA WKRĘTARKI (producent specjalnie dorzuca uszczelkę do wieka w razie jakby ktoś chciał głównie używać tego z wkrętarką + twórca sam pisze, że tak używa i nic się nie popsuło xDDDDD)
- Sporo miejsca na kawę - do 35g
- Spoko materiały - drewniana rączka, także miło xD
- W sumie pewnie też nada się do kawy tureckiej, Espresso zaczyna mi się jakoś dopiero w 60 klikach, także nie wiem kto chciałby używać ustawień od 0 do 60, ale obstawiam, że tureccy szamani i inni znaleźliby zastosowanie xD

Minusy:
- Kij wie gdzie jest klik zerowy. Wszyscy na forach piszą podobnie, że mogą zejść poniżej 0, twórcy odpowiadają, że no może i można, ale skalibrowane jest tak że 0 znaczy zero. Znając życie nie oczekiwałbym, że to super precyzyjna kalibracja xD Także no raczej nie brałbym dokładnie wartości klików z neta 1:1
- Składanie ponownie tego młynka to koszmar. Tzn wszystko jest spoko aż do momentu kiedy masz taki malutki metalowy klips do założenia na koniec. Jest poradnik w necie od producenta tego młynka i nawet widać, że jest przed założeniem tego klipsa cięcie XD Także nawet producentom sprawia to trudnosć (https://www.youtube.com/watch?v=8-OuFtFiLKs)
- Przy jaśniejszych kawach, albo jakiś drobnych potrafi być ciężko z rozpoczęciem mielenia, może wymagać troche siły do ruszenia, ale później mieli się spoko xD Raz mi pomogła wkrętarka xD
- Materiały może i dobre, ale widać, że jednak nie jest to haj end - dla przykładu drewniana rączka jest szorstka, dobrze, że nie wchodzą drzazgi xD
- Gripa miał lepszego C2 z jego wypustkowatą powierzchnią. Ta guma dookoła robi robotę, ale no przyjemniej się trzymało C2 xD
- No i ofc nie dostaniesz walizki czy innego kejsa w zestawie jak w przypadku 1Zpresso

Ogółem to za tą cenę to jest deal życia, w końcu mogę ładnie kalibrować szoty espresso, a nie jak w C2 że jeden klik dodaje 10 sekund w jedną lub drugą xD Jest sporo wad, ale to są takie pierdoły raczej uwzgledniając cenę. Z Aliexpress przyszedł mi ten młynek w jakoś 10 dni, także ultra szybko, jak kogoś nie stać na 1Zpresso (tyle że pamiętać że to nadal 1Zpresso J-Max nie jest, 8.8 mikronów vs 16 na klik to jednak jakaś różnica jest xD) , dalej lubi machać łapą żeby zmielić kawę i chce robić espressa i kapucziny to polecam gorąco xD C2 raczej pozostanie ze mną na jakieś wyjazdy, jednak fajnie jest mieć jeden mniejszy młynek w razie wypadu gdzieś.

Strona producenta: https://www.kingrinder.com/

(C2 do skali)

#kawatime #kawa #mlynek #mlynekboners #mlynekdokawy
Pobierz Reepo - Mała recenzja nieznanego za bardzo tutaj młynka ręcznego Kingrinder K4 (krind...
źródło: comment_1672484375eRnKfSN07dr9I0RD5qpYgz.jpg
  • 11
@geuze: Mi się nie chciało wydawać 3x tyle na spoko młynek elektryczny pod espresso ( ͡° ʖ̯ ͡°) Plus aktualnie problem lekki z miejscem w kuchni więc ręczny ma swój plus xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ItsyBitsyPajonk: wbiją mi na chate, zobaczą wagę jubilerską którą odmierzam se kawę i cyk do więzienia za dilerkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Reepo: już chyba nie cisną się o wagę tak jak kiedyś - kumpla jakiś czas temu złapali z 0.98g zielska i wagą to umorzyli (bo miał mniej niż 1g), a wagę zupełnie olali.