Wpis z mikrobloga

Obserwuję sprzedaż w dwóch inwestycjach w mojej okolicy. Obie budowy ruszyły w czerwcu 2022 i mają planowany termin oddania w I i II kwartale 2024.
Jedna inwestycja obejmuje 90 mieszkań i sprzedanych jest w tym momencie 36% procent z nich.
Druga inwestycja to 71 mieszkań – do tej pory sprzedali 39% mieszkań.

Wygląda na to, że w obu przypadkach uda się sprzedać wszystkie mieszkania przed zakończeniem budowy (chyba że w 2023 sytuacja jeszcze mocno się pogorszy, co w tej chwili przewidują założenia). Tak czy inaczej do paniki u nich bardzo daleko.

#nieruchomosci
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@iroos: a co jeżeli spora część z sprzedaży to fejkowe rezerwacje? Niby mieszkań nie ma a za jakiś czas magicznie się pojawiają. Kupiłbyś teraz cokolwiek nienawidząc dużej przedsprzedaży? Nie mają powodu aby ściemniać, prawda XD?
Kto kupuje teraz coś co nie ma już przynajmniej kilku pięter to frajer!
@iroos: ludzie sa #!$%@? i kupuja wszystko co sie da, u mnie podstawili budynki w beznadziejnym miejscu za cene 2x taka jak za mieszkanie z rynku wtornego i wszystko zostalo wykupione. Kupili je ludzie mieszkajacy i pracujacy w niemczech jako inwestycje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pastibox: co miesiąc zapisuje dane sprzedażowe i nie widzę tam żadnych "skoków". co miesiąc dochodzi regularnie po kilka sprzedanych mieszkań. W sierpniu było najgorzej - jeden deweloper nie sprzedał ani jednego mieszkania, a drugi nie tylko nie sprzedał nic, ale też cofnęła się u niego jedna rezerwacja. Moim zdaniem nic nie wskazuje na to, że coś zawyżają.
@iroos:

te poczatki to zawsze sa zastanawiajace.... bo nawet jak sprzedaz startuje dzis, to czy kto widzial budynek z kupionym 1 mieszkanime i 30 wolnymi?.... no widzial ktos taki stan rezerwacji kiedykolwiek?

O ile jak byl hype, handelek cesjami itp - no to mialo to uzasadnienie - obrotni ludzie na dzien dobry skupowali "rezerwacje" no i po odczekaniu okreslnego czasu - sprzedawali z zyskiem, wiec w sumie.... logiczne

TERAZ jak sprzedaz
@iroos: @pastibox: Zawsze można sprawdzić w księdze wieczystej ile umów deweloperskich zostało faktycznie podpisanych. Z mojego doświadczenia wynika, że uzyskanie numeru księgi od dewelopera nie stanowi żadnego problemu. Znajduje się w prospekcie informacyjnym. W inwestycji którą obserwuję sprzedaż idzie do przodu, ale bardzo powoli 1-2 mieszkania na miesiąc, gdy w zeszłym roku było po 10 tygodniowo. Sprzedane ok 50%, a termin zakończenia to czerwiec 2023.
@iroos: @pastibox Też obserwuje jedną inwestycje i też moja pierwsza myśl była taka, że to jakaś ściema, że sprzedali 50% w 2 miesiące od uruchomienia sprzedaży, jednak jaki cel by mieli w fejkowej rezerwacji samych najlepszych mieszkań, czyli całe najwyższe piętra, mieszkania narożne, dwustronne itd. oznaczone jako sprzedane? Nawet jakby ktoś chciał kupić i widzi, że już nie ma fajnych mieszkań to nie pójdzie porozmawiać, bo już nie ma nic fajnego.