Wpis z mikrobloga

  • 4
2947 + 1 = 2948

Tytuł: Obrońca
Autor: G.X. Todd
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★
ISBN: 9788380752306
Tłumacz: Adrian Tomczyk
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 600
Siedem lat temu świat jaki znamy uległ zagładzie. W zrujnowanym pustkowiu, znanym dotąd jako Stany Zjednoczone, resztki ludzkości za wszelką cenę próbują jakoś przetrwać. Formują się w grupy, wyżynają się nawzajem i wśród gruzów miast i stert ludzkich zwłok szukają zapasów broni i pożywienia.

W tym świecie, gdzie zaufanie jest towarem deficytowym, pewien mężczyzna postanawia posłuchać głosu w swojej głowie, który każe mu na środku pustej drogi zatrzymać motocykl obok młodej dziewczyny. Ten moment splata ze sobą ich losy – Pielgrzym spotyka Lacey nie bez powodu. Razem wybierają się przez postapokaliptyczną pustynię w podróż pełną niewyobrażalnych niebezpieczeństw. Pielgrzym obiecuje dziewczynie, że pomoże jej dotrzeć do zgliszcz Vicksburga, w którym przed tajemniczą katastrofą mieszkała jej starsza siostra. Po drodze przekonają się na własnej skórze, do jakich okrucieństw jest zdolny człowiek w obliczu końca świata, i zrobią wszystko, by przeżyć.


W poszukiwaniu ciekawego postapo na długi jesienno-zimowy wieczór trafiłem na Obrońcę i zmarnowałem 6h życia. Nie zabierajcie się za czytanie tej książki, bo tylko się wkurzycie, jak taki w miarę ciekawy początkowy pomysł można tak skopać. Czytając miałem wrażenie, że autor nie miał pełnego pomysłu na książkę, zanim zaczął ją pisać i co chwilę dodawał coś nowego, nie do końca zgodnego z wcześniejszą fabułą i planem. Trudno się to czyta, ja zabrałem się za nią jeszcze przed serią Edge of Collapse i chyba była sporym powodem, dla którego tamta seria mnie tak wciągnęła, po takiej słabej książce jaką jest Obrońca.

Trudno powiedzieć, czy są tu jakieś dociągnięcia, bo sam świat wydawał się być dość klimatyczny, przynajmniej na początku, ale później wyszło jak zawsze w przypadku słabych książek, których autor nie udźwignął.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz ali3en - 2947 + 1 = 2948

Tytuł: Obrońca
Autor: G.X. Todd
Gatunek: fantasy, scien...
źródło: comment_1672452107KKd7shbOth4KHPNl3wpklA.jpg