Wpis z mikrobloga

  • 3
2944 + 1 = 2945

Tytuł: Iluzja
Autor: Mieczysław Gorzka
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★
Wydawnictwo: Bukowy Las
Liczba stron: 583
Forma książki: e-book, audiobook
Seria brutalnych morderstw, pozornie niepowiązane ze sobą ofiary, brak wyraźnego motywu zbrodni. Sprawca nie zostawia po sobie żadnych śladów, oprócz tych, które chce zostawić. Czy zmumifikowane zwłoki kobiety znalezione przypadkiem na poddaszu wrocławskiej kamienicy mają coś wspólnego z brutalnymi zabójstwami? Dokąd prowadzą podrzucane przez mordercę tropy? Komisarz Marcin Zakrzewski chce odejść z policji, namówiony przez prokuratora Grabskiego włącza się jednak do śledztwa. Próbuje zapanować nad panującym w nim chaosem, wierząc, że to będzie jego ostatnia sprawa. Ale może chaos jest częścią planu, iluzją pozwalającą sprawcy zniknąć bez śladu? Zakrzewski powoli uświadamia sobie, że jest ważnym elementem tego planu i zabawką w rękach wciąż nieuchwytnego mordercy.


2 Tom serii Cieni przeszłości. Podobnie jak w pierwszym tomie skupiamy się na postaci Zakrzewskiego, jego osobistych demonach przeszłości i unikalnym podejściu do pracy policjanta. Mam wrażenie, że oba tomy są na siłę wydłużane, jakby autor mówił: wiem, że zagadka jest już prawie rozwiązana, ale masz tu synek jeszcze 200 stron i czytaj. Bardzo tego nie lubię, bo przypomina mi to Kinga. Sam protagonista jest też trochę za bardzo nizniszczalny, ale może to taki już urok autora. Seria mnie jakoś super nie przekonała do siebie, choć przeczytałem jeszcze 3 tom, ale o tym za kilka wpisów ;)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz ali3en - 2944 + 1 = 2945

Tytuł: Iluzja
Autor: Mieczysław Gorzka
Gatunek: kryminał, s...
źródło: comment_1672450467kox1sGTgdhe3fimkyttANk.jpg