Wpis z mikrobloga

  • 4
2943 + 1 = 2944

Tytuł: Spokojnie o wojnie. Czy Rosja zaatakuje Polskę?
Autor: Jarosław Wolski
Gatunek: militaria, wojskowość
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788367500043
Wydawnictwo: Altbuch
Liczba stron: 224
Forma książki: e-book
Czy Rosja zaatakuje Polskę? Czy Polska jest gotowa do obrony? Czy można przygotować się na rosyjską inwazję? Czy NATO pomoże Polsce? Kto jest najbardziej zagrożony w razie wojny?

Jeszcze kilka lat temu o wojnie słyszeliśmy głównie na lekcjach historii lub w doniesieniach z dalekich krajów. Dziś zadane wyżej pytania wołają o odpowiedzi. Nie daj się przytłoczyć wizjom oderwanym od rzeczywistości, które służą wyłącznie zastraszeniu: Putinem, bombą atomową, porzuceniem nas przez USA. Uzbrój się w wiarygodną wiedzę. Jeśli mówić o wojnie, to tylko rzetelnie i spokojnie. Książka Jarosława Wolskiego Spokojnie o wojnie to analiza możliwych zagrożeń dla Polski. Na przykładzie mieszkańców trzech miast: Suwałk, Warszawy i Wrocławia, pokazuje, jak na życie cywilów w różnych częściach kraju wpłynęłaby potencjalna wojna. W czterech różnych scenariuszach.


Zazwyczaj nie sięgam po książki pisane tylko dla kasy, a mam niestety wrażenie, że taki był jej cel, ale postanowiłem sprawdzić, co udało się spłodzić jednemu ze znanych i lubianych komentatorów wojny w Ukrainie. No dobra, wtedy lubianemu, bo do teraz chyba ostatecznie spadł z rowerka. Przystępnie napisana i opowiedziana potencjalna eskalacja konfliktu, w którym Rosja mogłaby zapukać również do naszych granic. Trochę straszenia, trochę tłumaczenia, generalnie wszystkiego po trochu.

Szkoda, że wokół samej książki było sporo kontrowersji, ale przynajmniej dzięki temu udało mi się przeczytać również bonusowy rozdział, który co zaskakujące, jest objętości 1/3 książki.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #militariabookmeter #wojskowoscbookmeter
Pobierz ali3en - 2943 + 1 = 2944

Tytuł: Spokojnie o wojnie. Czy Rosja zaatakuje Polskę?
Auto...
źródło: comment_1672449892VePljCUkgU9Y6RSGT4EJ0k.jpg
  • 2
@ali3en: To straszenie to tylko nie jego, a Rosji ogólnie, bo ja do takich rzeczy pamięć raczej mam (a generalnie to z pamięcią różnie bywa...) i przedstawiciele ichniejszego rządu (ale też normalni ludzie) wypowiadali się w tonie, jakoby Polska powinna być częścią Rosji, rzekomo dla dobra obojga narodów. Oni mają te zapędy imperialistyczne, a zwykli ludzie nadal żyją takimi frazesami.

Mi ta sprawa z autografami wydawała się dziwna, bo kto na
@Przytulnie To prawda, sami rosjanie nakręcają ten strach w innych narodach, bo przecież nie tylko pod naszymi granicami robili prowokacje i atakowali inne kraje w swoich mediach.

Ja nie kupiłem książki, ale dwóch moich znajomych kupiło i widziałem jak wyglądały. Trudno to uznać, za gratis ;)
Mam kilka książek z autografem i każda z nich ma dedykację skierowaną do mnie i jest czytelnie podpisana, o tej nie da się tak powiedzieć, więc