Wpis z mikrobloga

Siemka. Chciałbym w maju wybrać się z bratem do Tajlandii lub Filipiny (wybor padl raczej na filipiny ze wzgledu na tansze bilety lotnicze). Nie mamy wyrobionych jeszcze paszportów, a na stronie gov przeczytałem, że przy wjeździe do Filipin musze mieć ważny paszport od conajmniej 6 miesięcy (chyba, że czegoś nie zrozumiałem czytając) jednak na stronach podróżniczych wymóg ten jest podawany tylko przy uzyskaniu wizy a przy pobycie poniżej 30 dni tylko ważny paszport. Ponadto google podaje, że do Tajlandii moge wlecieć na zwykły dowód osobisty a strona gov mówi inaczej. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to dokładnie wygląda?
#filipiny #tajlandia #podrozujzwykopem #podroze #pytaniedoeksperta
  • 17
@YoungBoniekk: Robisz paszport i reszta nie interesuje Cię. Możesz mieć wydany dzień wcześniej ;) Ps. Gdzie znajdujesz ceny lotów tańsze niż Filipiny niż Tajlandia? Od jakiegoś czasu celuje w Azje i pomijając ze ceny #!$%@? to Tajlandia nadal najtańsza
@utede: ważne że jest tanio ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio to nigdy nie byłem w Azji i nie wiem jak tam wygląda z odczuwaniem temperatury ale w tym roku będąc w Grecji średnia temperatura wynosiła 31 stopni i dla mnie było ok
@YoungBoniekk: Jeśli nigdy nie byłeś w Azji, to nie polecam Filipin na pierwszą podróż, bo to prawdziwy 3 świat. Filipiny wcale nie są tanie jeśli chcesz hotele na w miarę normalnym poziomie. W Tajlandii masz to samo 2 razy taniej. Tajlandia wygrywa również infrastrukturą, poziomem życia i bezpieczeństwem. Zapewniam, że co najmniej kilka razy będziesz zszokowany i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli jednak zdecydujesz się na
@YoungBoniekk do Tajlandii musisz mieć paszport. Poza tym (nie obraź się ) ale jeśli na teraz masz problem z tak prozaicznym tematem jak ważność paszportu to ja zgadzam się z @systemluster, że jeśli wybierzesz jako pierwszy kraj Filipiny to będzie "skok na głęboką wodę", w której możesz sobie nie poradzić. Żeby zaoszczędzić sobie nerwów na Twoim miejscu wybrałbym raczej łatwiejsze destynacje.

Podpowiem od razu, że przygotowując się do wyjazdu śledź informacje
@roo-bin: @systemluster: Na pierwszą podróż do Azji raczej chcemy stacjonować w jednym miejscu i jedynie przemieszczać się drogą lądową. Obecnie przeglądam oferty i wydaje mi się, że najlepszym takim miejscem byłaby wyspa Boracay i tam pewnie spędzilibyśmy z 10 dni. Może i rzucam się na głęboką wodę, ale właśnie to w podróżach jest najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
że najlepszym takim miejscem byłaby wyspa Boracay i tam pewnie spędzilibyśmy z 10 dni


@YoungBoniekk: Dobry wybór bo jest to dość cywilizowane miejsce z dużą ilością turystów :) Żeby dostać się na Boracay trzeba najpierw lecieć na Caticlan i później promem na wyspę. Ja osobiście zacząłem się tam nudzić po 3 dniach, bo wyspa jest dość mała, ale niektórzy siedzą tam dość długo i nie narzekają.

Może i rzucam się na