Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn ponawiam wstawkę sprzed roku, bo obiekt niesprzedany. Dlaczego? No bo to po prostu piękny obiekt za grube pieniądze pośrodku niczego.

Masz ochotę poczuć się jak hrabia? No to jak masz drobne i nyndzne 2 400 000 zł to możesz sobie nabyć stosowny pałac z przyległościami o łącznej powierzchni 15 000 m² Cena za metr kwadratowy to śmieszne 160 zł - w Warszafce jakieś 10-16 tys XD

Zanim napiszesz o konserwatorze zabytków i że nic nie można, to chyba oczywiste, że nie możesz pomalować na różowo i obłożyć sidingiem.

https://www.otodom.pl/pl/oferta/palac-w-kruszewie-zespol-palacowo-parkowy-ID49z6m

#nieruchomosci  #pieniadze  #dom  #wielkopolska  #pila  #poznan #architektura #budownictwo #zabytki
Pobierz
źródło: comment_16724418370ClJEmh35BFigDA8P4KaTf.jpg
  • 20
@pogop: Sprzed roku? Przysięgam, że ja to widziałem kilkanaście lat temu w ogłoszeniach, jeśli to ten sam właściciel no to dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo trwa sprzedaż.

PS. W ogłoszeniu stoi: Zakup dodatkowych składników możliwy jest oddzielnie, dopiero po zbyciu zespołu pałacowo-parkowego, jeśli nabywca zespołu pałacowo-parkowego nie będzie zainteresowany ich nabyciem.

Podejrzewam, że to ukryte zaniżenie ceny być może trzeba dokupić te budyneczki okoliczne żeby się czuć jak pan i potem nie mieć uciążliwego sąsiedztwa
ponawiam wstawkę sprzed roku, bo obiekt niesprzedany. Dlaczego? No bo to po prostu piękny obiekt za grube pieniądze pośrodku niczego.


@affairz: czytamy literki, nie śpimy! A wstawiam raz jeszcze bo chciałbym, żeby ktoś się tym zaopiekował. Mam rodzinę w Kruszewie i aż szkoda patrzeć, jak stoi ten piękny budynek nieużywany.
@pogop: Tu się ślad zachował, ta sama nieruchomość w podobnym stanie, 2006 rok, cena 4,4 mln ale nie wiem czy cena obejmowała wszystkie budynki wokół:

https://www.skyscrapercity.com/threads/pa%C5%82ace-do-kupienia.418481/

A tutaj wystawione w 2012 roku, cena 2,99 mln + VAT i prawdopodobnie ta cena zawierała już wszystkie budynki:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/palac-w-kruszewie-dwor-folwark-i2756548217.html

Biorąc pod uwagę jak długo jest w sprzedaży, raczej nie okazja ale piękny pałac.

Jakie smaczki: Wszystkie główne zabudowania, tzn.: pałac, dwór, folwark, zespół rekreacyjny
@pogop zdjęcia mocno nieaktualne. Byłem tam w środku, jakieś pół roku temu i elewacja tak nie wyglądała, a nie sądzę, że coś zrobili od tego czasu.
Tak samo fasada z oknami ze zdjęcia powyżej. Tam są teraz płyty i deski.
@herbatananoc: Piękny jest, ale niestety to jest taki typ inwestycji, że po wydaniu tych dwóch i pół bańki najpierw przyjdzie faza euforii (mam własny pałac! ale czad!) która wystarczy na kilka tygodni, a potem zacznie się faza "co ja zrobiłem?". ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kasa na remont i opieka konserwatorska to jeszcze pół biedy, potem trzeba to utrzymać, ogrzewać, zatrudniać ludzi do ogarniania i sprzątania budynku i