Wpis z mikrobloga

Taka prawda. Trudno wygrać wojnę broniąc tylko swojego terytorium i nie zadając bolesnych ciosów na terytorium przeciwnika.
Wygląda jakby zachód czekał aż rosji znudzi się zabijanie Ukraińców, poczekają aż się ruscy zmęczą i im przejdzie ochota na wojowanie albo wykrwawiona ciągłą obroną Ukraina pęknie i się zgodzi na ustępstwa.

#!$%@? mnie już ta cała sytuacja. Jak w Lutym nie zaczną obrywać nie tylko centra logistyczne, składy amunicji ale też ruskie składy ropy i rafinerie na terytorium rosj to można śmiało pluć na zachód za ich cyniczną grę krwią Ukraińców.

To co powiedział Biden też powinno dac do myślenia:

“For two reasons: One, there is an entire alliance that is critical to stay with Ukraine. And the idea that we would give Ukraine material that is fundamentally different from what is already going there would have the prospect of breaking up NATO and breaking up the European Union"


#ukraina #rosja #niepopularnaopinia #takaprawda
ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - Taka prawda. Trudno wygrać wojnę broniąc tylko swoj...
  • 10
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: trafne tylko czy starczy im amunicji i rakiet do sięgania tak odległych celów skoro już teraz NATO robi co może a właściwie USA sięgając coraz głębiej do kieszeni (wiem, że w Afganistanie wydawali więcej, czy tam w Iraku, ale podatnikowi łatwiej wytłumaczyć wydatki kiedy walczy regularne wojsko USA). Druga sprawa: jeśli znalazłyby się środki to ja bym dodał jeszcze że atakując cele w Rosji które na dłuższą metę mogą uprzykrzyć
@timeofthe: Jak walniesz w magazyny amunicji poziomu strategicznego a nie jakieś klepisko pod Ługańskiem albo Nowej Kachowce gdzie wypakowali kilka wagonów amunicji to chyba skuteczniej zagłodzisz ruskich?

Samoloty jak będą latać 500 km na linie frontu to trochę szybciej sie zużyją niż przy lotach ze 100-150 km od frontu

Nie trzeba niszczyć elektrowni ale rafinerie napędzają machinę wojenną i całkiem sporo jest ich kilkaset kilometrów od granicy z Ukrainą.

Z amunicją
ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - @timeofthe: Jak walniesz w magazyny amunicji poziom...
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl

Ktoś już siedzący w temacie wyjaśnił, że danie Ukrainie broni dalekiego zasięgu to tak jakby NATO wypowiedziało bezpośrednio wojne Rosji. Taka broń jest obsługiwana przez system, który nie da się przenieść bezpośrednio na Ukraine. Tą broń musieliby odpalać np amerykanie bezpośrednio z swoich amerykańskich baz, korzystając z swojej zaawansowanej technologi. Co z tego, że dostaną precyzyjne rakiety o zasięgu 3 tysięcy kilometrów jak one są kierowane tylko przez amerykański system nawigacji?
Danie im broni średniego zasięgu to pewnie słaby interes dla USA. Wielkich szkód nie wyrządzą, większość zostanie zestrzelona przez rosyjską obrone


@dnO_Oceanu: czy nie wyrządzą wielkich szkód? W zasięgu ATACMS znajdzie się wiele magazynów i centrów logistycznych.
@pilot1123

Nie jestem ekspertem, a jedynie przytoczyłem słowa eksperta usłyszane w jakimś podcaście, także wybacz, ale nie będę się wielce sprzeczał. Możliwe, że się mylił bo jest ogromny natłok informacji i dezinformacji, chociaż brzmi sensownie i logicznie.

Sam osobiście nie byłbym za bombardowaniem magazynów i centrów logistycznych w myśl zasady, aby w walce z potworem samemu takim się nie stać. Cywile nie powinni ginąć ani na Ukrainie, ani w Rosji. Za to