Wpis z mikrobloga

#pasta #bobry #bober #takbylo #porady
Kiedyś mi się pod podłogą zalęgły bobry. Było ich tam mnóstwo i zbudowały nawet żeremie. Na początku sam usiłowałem je wypędzić, ale ich ukąszenia okazały się być bardzo bolesne. Wezwałem więc deratyzatora. Gdy przyjechał i zobaczył co się u mnie dzieje, to był w szoku, bo nigdy nie widział tak wielkiego żeremia. Plan był prosty: dym zdezorientuje bobry i sprawia, że przestają kąsać. To idealny moment, aby zebrać spod podłogi żeremie. Ważne jest, aby też pochwycić królową. Bez bobrowej królowej, bobry już nie wrócą w to same miejsce. Więc tak, plan był nie tylko prosty, ale i dobry. Niestety żaden plan nie jest w stanie przetrwać konfrontacji z bobrami. Dym wprowadził je w szał i najpierw zaatakowały deratyzatora, a następnie zabudowały tamą wejście pod podłogę. Po tym usłyszałem, że sytuacja jest beznadziejna i żaden specjalista mi nie pomoże. Usiłowałem jeszcze je wytruć, ale nie były chętne na poczęstunek. Bobry nie tylko są niebezpieczne, ale na dodatek w nocy bardzo hałasują. Miarka się przebrała, gdy wróciłem z nocki do domu, chcę się wykąpać, a w wannie naznoszone patyki. Bydlaki zbudowały mi w łazience tamę, bo z kranu kapało. Mało tego. Piwnica wygląda jak jakiś tartak. Na podwórku składują drewno. Nie wiem nawet po co.
Byłem gotów je już wygazować, wtedy nastała wojna na Ukrainie i ceny węgla wzrosły. Na szczęście dostępność drewna opałowego w Polsce również drastycznie spadła i nigdzie nie można było go dostać. A ja tym czasem miałem go aż nad to! Może i nasze początki nie były najlepsze, ale koegzystencja to moralnie lepszy wybór niż wojna na wyniszczenie. Założyłem firmę sprzedaży opału. Dzisiaj toleruję moje bobry, a one tolerują, że ciągle od nowa muszą robić zapasy drewna. Traktuję to jako ich czynsz. Generalnie przekonałem się do bobrów. Morał jest taki, że nie niszczcie żeremi bobrów jeśli zalęgną się wam w domu. Nie próbujcie też ich głaskać, bo mogą odgryźć palca. No i uważajcie na królową. Ta jak chapnie rękę to nie ma ręki.
Pobierz orkako - #pasta #bobry #bober #takbylo #porady 
Kiedyś mi się pod podłogą zalęgły bo...
źródło: comment_16724007862xBz8LOElyhsarTuvm1IR5.jpg