Wpis z mikrobloga

Jako postanowienie noworoczne mam pomysł żeby trochę dowiedzieć się na temat bliskiej historii naszego kraju i chciałem zacząć od WW2. Bardzo podoba mi się narracja Zychowicza, to ze nie próbuje wybielać żadnej ze stron (a przynajmniej tak mówi) i daje chociaż poczucie obiektywizmu. Z historii wiem jedynie tyle co w szkole było, wiem ze Zychowicz przedstawia różne alternatywne wersje historii także pytanie dotyczy tego czy jest to książka Ok dla laika historycznego? czy jest to dopiero dla kogoś kto już zna kontekst historyczny i alternatywne wersje nie będą dobrze odebrane ? #historia #ksiazki
  • 4
@KarolKnuropatwa: No ja oglądam Zycha na YT i raz byłem na spotkaniu na żywo ale o książkach wiem niewiele…nie znam zbytnio historii i boje się ze książki mi wypaczą prawdziwy obraz przez te tezy np. O pakcie rib-beck bo od niej chciałem zacząć
@DaxterPoker: Moim zdaniem nie jest ok. Zychowicza cenię jako dziennikarza, ale jako historyka nie. Czytałem tylko jedną jego książkę "Pakt Ribbentrop-Beck" i było to ponad 10 lat temu. Już wtedy na mój ówczesny stan wiedzy sporo zgrzytało mi w tej narracji, a teraz po lepszym poznaniu historii mam jeszcze więcej ale.