Wpis z mikrobloga

Mirki i węgierki z #rower mam pytanie
Poszukuję roweru tak do 3-3,5 tys który świetnie sprawdzi się w mieście jak i na leśnych dróżkach. Nie jestem żadnym sportowcem w tych tematach żeby potrzebować wyczynowego roweru ale lubię sobie zrobić od 50-100 km. Miałem dotychczas rower MTB Kross level a2 który chyba już z 10 lat posiadałem ale trzeba go zmienić. Zależy mi żeby byl wygodny i szło od czasu do czasu pojechać nim w dłuższą trasę. Czy polecacie coś ciekawego? Myślałem może nad #gravel ale obawiam się że na las to jednak się nie nadaje, może coś z #mtb lub rower typu #cross
  • 27
@Ricx: roower typu cross bedzie dobry, jesl "lżejszy" niż mtb, ale ma amorki. gravel fajny również, ale to inna pozycja i brak amortyzatorów. za to na dluzsze trasy poleca się w nim kierownica baranek, bo można zmieniać sposób jej trzymania, dając nieco odpoczynku nadgarstkom. no i są też rowery trekkingowe, bardziej przystępne cenowo
twoje nadgarstki to sprawdzają, jeden przejazd sztywniakiem po kamieniach i gałęziach i docenisz nawet najprostszy amorek


@ZlodziejBilonownic: Juz oponki 35mm daja rade wiec nie rozsiewaj plotek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FFireBlade954: @4x80: @Im_from_alaska: jestem początkującym rowerzystą ale na swoim crossowym rowerze za 1500 zł (gdzie amorek w nim jest wart ze 3 stówki może) na oponach 38C śmigam w bardzo zróżnicowanych warunkach - asfalt, ścieżki, pola, lasy, szutry. I wszędzie daje radę, choć wiadomo, na większych kamieniach i gałęziach mimo wszystko nadgarstki i tyłek bolą. Co do "sztywniaków" - kiedyś jeździłem troszeczkę (ale tak serio dosłownie chwilkę) takim na
@Im_from_alaska: Tia, każdy z innym zdaniem nie umie jeździć, oczywiście...

Tak, 35mm i "odrobina techniki" pozwalają fikać. "Fikać" z pełnym skupieniem bo jak się na chwilę zapomnisz czy zepniesz z dowolnego powodu to dostajesz bolesnego strzała po łapach choćbyś nawet lewitował.
Natomiast amortyzator pozwala delektować się widokiem zamiast wypatrywać każdego korzonka. Wszystko poniżej połowy skoku jest jedynie zauważalnym wstrząsem (1/4-1/3 przy sprężynach), a większe nadal nie próbują łamać rąk.
Pytanie jakie
jak chcesz jeździć po gorszym terenie to zdrowo jest używać terenowego sprzętu...


@Aramil: Gravel a zwlaszcza przelaj to wlasnie terenowe rowery. Widziales kiedys na biegach przelajowych kogos z mtb?