Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@derton778: imo tyłem się prościej parkuje jak przodem, szczególnie w moim kombi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja wolę patrzeć w lusterka boczne, ale ogólnie wolę je niż się obrócić czy patrzeć w lusterko wsteczne.
Stań sobie jak najdalej miejsca parkingowego i najlepiej żeby dupa auta była nieco dalej od auta którego parkujesz.
Przed minięciem dupy twojej z krawędzią auta tego bliższego zacznij się łamać i obserwuj oba
@derton778: No generalnie coś w tym stylu, możesz na czas parkowania sobie lusterka obniżyć żeby pokazywały więcej "dołu" samochodu i drzwi. A jak kąt #!$%@? to pamiętaj że zawsze można pojechać znów do przodu i spróbować jeszcze raz. No i jak na prawej stronie masz auto do którego dojeżdżasz to się chyba generalnie łatwiej parkuje bo lepsza widoczność przy cofaniu.
@derton778:
Najpierw musisz zrozumieć, że masz skrętne przednie koła i jak to działa na auto. Wytnij sobie z kartonu prostokąt o proporcjach jak samochód. Wbij szpilkę na wysokości tylnej osi i zobacz, że skręcasz przodem.

Potem w aucie ogarnij, gdzie masz tylną oś. To będzie to miejsce, wokół którego auto będzie skręcało. Np. przy parkowaniu równoległym jak jedziesz do tyłu to po minięciu auta/słupka tylną osią już możesz skręcać.
@derton778: Może teraz początkowo tak Ci się nie wydaje ale tyłem masz dużo lepszą manewrowość i zdecydowanie łatwiej wjedziesz nawet w bardzo ciasne zakamarki. Przodem czasami się nie złamiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) @janekplaskacz bardzo dobrze Ci to wyjaśnił. Jak masz czas to jedź sobie na pusty parking, postaw dwie tyczki i pobaw się we wjeżdżanie pomiędzy nie przodem i tyłem to zobaczysz na czym polega różnica.