Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rumeq: Też mnie to w sumie zastanawiało. Wychodzi, że dodatkowe 50 litrów benzyny (o tyle więcej zalałem do pełna, zamiast 10l jak zawsze) to 38kg. Z jednej strony niedużo, ale z drugiej to prawie jak dwa worki gładzi szpachlowej w bagażniku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@radziuxd myślę że wożąc to chwilę, to różnica może być marginalna. Ale przy częstym ruszaniu ? Kto wie.

Kiedyś wiozłem z Niemiec swoim exeo Jakieś 750kg razem z sobą i kolega. ( Czyli defacto połowę wagi własnej samochodu ) i różnicy w spalaniu nie było. Ale 1100km autostrada. Tylko że to jest stała prędkość, mało ruszania itd. I też ponad 200 koni więc może to dodatkowe kg nie robiły takiego wrażenia. Z
@radziuxd wyszło też na to, że wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle. Ty na tankowaniu dodatkowego pb a ja na zrobieniu zapasu ropy do kanistrów 150 litrów po 7,75.

Wieczorem w sylwestra miałem jakieś 3/4 baku to dotankowalem po 7,75, a 10km dalej była ropa po 7,20 bo widocznie dostali już nową dostawę xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rumeq: ja dobrze wybrałem miejsce (Moya), bo dało się tego samego dnia kupić benzynę nawet po 6,49 (Lotos Optima). Od lutego i tak pewnie będą podwyżki, a mnie się jeszcze wskazówka do tego czasu nie ruszy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@radziuxd teraz to trochę zazdro lpg, miałem dawniej kilka fur z nadpaliwem, obecnie jeżdżę na ropie, ale chętnie kupił bym jakiegoś taniego kapcia na gazie do jeżdżenia po miejscu... Jak pomyślę że np na siłownie mam 8km, i w związku z tym że duży silnik i nie rozgrzeje się i spalanie 10, więc kosztuje mnie to z 14zl a na gazie.. pewnie z 5.. to wrodzona cebularskosc nie pozwala spać :p
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rumeq: Jak w 2018 się przesiadłem na LPG to nie wiedziałem, że robię deal życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wcześniej jeździłem dwoma kopciuchami, przy czym ostatni 3.0 261KM palił 12l po mieście xD