Wpis z mikrobloga

tl;dr super się gra w Gothica 2 Noc Kruka na 42 calowym panelu OLED w rozdzielczości 4K - to jest życie ❤️

Zainspirowany wpisem użytkownika @MarteenVaanThomm który kupił sobie 42" OLED jako monitor do PC - kupiłem sobie dokładnie ten sam i właśnie gram w grę ( )

Jeśli ktoś się waha: warto. Dla mnie to dopiero pierwsze wrażenia, ale zasadniczo podpisuje się pod wszystkim co w swoim wpisie napisał @MarteenVaanThomm i nie ma co się powtarzać. Pozwolę sobie zacytować:

Kupno tego OLEDa to jest taki gamechanger, że aż nie wiem do czego to porównać. Jak przesiadka z HDD na SSD. Jak przesiadka z GTX 460 na RTX 4090 xD

Jeśli ktoś jest w podobnym punkcie i też jest zniesmaczony tym rynkiem to serio, polecam. Razem z RTX 4090 chyba najlepszy zakup w życiu.


Gry wyglądają jak milion dolarów. Wszystkie gry. Zdjęcie tego nie odda. Dla przykładu #rdr2 z HDR, wyrzuca dosłownie z kapci. Bałem się o wydajność, bo mam słabszy sprzęt - ale zupełnie niesłusznie. Wcześniej korzystałem z 34" ultrawide od Xiaomi (matryca VA) i uwielbiałem wielki szeroki ekran. Bałem się powrotu na 16:9 - niesłusznie. Przez rozmiary nowego ekranu nic nie straciłem, a jeszcze zyskałem w pionie. Bałem się że będzie za wysoki, ale jest idealny. Gry w których oglądamy z góry mapę jak #citiesskylines czy #rimworld na tak wielkim panelu i to jeszcze w 4K powodują że czujemy się jak w jakimś centrum dowodzenia, a nie gramy w grę ( ͡ ͜ʖ ͡)

Filmy - to ciężko wręcz opisać. Jakbym je pierwszy raz w życiu oglądał. Mam w salonie dużo większy zwykły TV i tutaj wszystko wygląda milion razy lepiej. Kolory, czerń, ruch - nie uwierzyłbym że może być aż taka różnica między różnymi ekranami. Wystarczyło pół godziny by padło postanowienie że jak będziemy zmieniać salonowy TV, to na OLED. To droga w jedną stronę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Pojawiają się właśnie pierwsze 34" monitory OLED (Samsung, Alienware). Z czasem doczekamy się 27" i mniejszych. Może nie dziś, ani nie jutro, ale OLED to przyszłość która kiedyś zagości na biurku każdego

Co mnie wkurza:
- auto dimming ekranu - ale to da się znacznie ograniczyć
- to że odpalamy go z pilota, to w końcu TV
- cena - niestety OLEDy dalej są drogie

#pcmasterrace #monitory #komputery #telewizory #gry #oled #gothic
Atreyu - tl;dr super się gra w Gothica 2 Noc Kruka na 42 calowym panelu OLED w rozdzi...

źródło: comment_1672372943vbTcNIVaHbHUpNgjImOOJZ.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Atreyu: Jednak TVka stawiać mi się niechce na biurko. A niestety na sensowne cenowo monitory trzeba będzie jeszcze poczekać ale widać że coś się zaczyna dziać na tym polu więc coś już tam na horyzoncie widać.
  • Odpowiedz
@Atreyu: Ja czekam do 16 stycznia i zobaczę co z tym lg 27 cali oled. Tam w stanach 16 będą już wysyłać preordery. Jak nie to biorę oddysey g8 oleda albo tego c2. Do jakiej karty go brałeś? Grałeś w jakiś fps?
  • Odpowiedz
@Atreyu: Jaką masz głębokość biurka? Ten monitor ściemnia się głównie na białych statycznych tłach jak mówią w recenzjach, czy w grach też to się dzieje? Chodzi mi o ten cały abl jak dobrze zapamiętałem nazwę.
  • Odpowiedz
@Piterko: 60cm ale dość daleko i tak siedzę, grywam głównie na padzie. Dla mnie rozmiar jest w sam raz

W grach się nie ściemnia, nie zauważyłem jedynie na pulpicie jak mamy całe tło na biało. U mnie głównie jest to na eBayu
  • Odpowiedz
@Atreyu: Sztosik monitor niech Ci służy, ja za kilka miechów mam w planach wymienić swojego Xiaomca 34' UW na tego Alienware QD-OLED o tych samych rozmiarach, LG by mi się chyba na biurku nie zmieścił, plus ppi Alienware ma większy a i 1440p będzie mniej wymagające aniżeli 4k xD
  • Odpowiedz
@sorry_gregory: dosłownie każdy towar jaki kupisz może być z wadą, dlatego nie ważne co kupujesz, zawsze sprawdzaj

@ItowerYOUUU: nowe matryce evo mają więcej zabezpieczeń i są dużo lepszej jakości niż stara generacja, a stara generacja wypalała się po ok. 5 latach, ja się póki co nie zamartwiam. Moim zdaniem grunt to nie wyłączać ochrony panelu i powininen naprawdę ładnych parę lat posłużyć
  • Odpowiedz