Wpis z mikrobloga

@100kW: jeśli masz pompę ciepła i znasz status zaworów na kaloryferach, albo zmieniasz temperaturę na czas nieobecności, to wierz mi, nawet kilka kW dziennie idzie uzbierać, więc przy nowych cenach prądu, to nawet kilka Ci się zwróci w sezonie grzewczym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@100kW: zabójcza? Hahaha, to zobacz sobie bardzo popularne Tado, Netatmo i podobne :p
To są nieźle ceny.

@zomerstm: @100kW: jak dobrze to poustawiasz to zwraca się nie tylko w rachunkach ale komforcie. Mam takie ale z bramką producenta (chyba jeszcze nikt nie rozgryzł natywne samych głowic) i różnica w porównaniu z takimi zwykłymi bardzo duża.

Raz że skończyło się grzanie na maska w trakcie każdego wietrzenia. Dwa że mam
@annotate: no ja dodam od Siebie, że mam to połączone w domu z całym systemem ogrzewania, więc jak odnotowuje że wszystkie kaloryfery są zamknięte, to wyłączam pompę w kotłowni od kaloryferów (jakieś 20W), a jak jeszcze podłogówka nie chodzi, to cała pompa ciepła dostaje rozkaz wyłączenia grzania, przez co nie grzeje samych rur bez celu. Tak, że wydatek może spory, ale z HA można potem wiele zdziałać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zomerstm: I idealnie. Masz pompę do cyrkulacji ciepłej wody po domu? :) Jeszcze to można w HA wpiąć I np w dzień roboczy wyłączać. Widziałem że ludzie tak robią zwykłymi gniazdkami Zigbee.
@annotate: oczywiście, chodzi tylko za dnia, i tylko jak jesteśmy w domu, i cyklicznie po kilkanaście minut na godzinę. Pierwotnie miałem na gniazdkach, ale ze względu na to, że w kotłowni mam inne pompy, to obecnie mam już zrobioną całą szynę z stycznikami, na 8 wyjść, z wgraną Tasmota.
@annotate: no bez przesady, światła, pomiar prądu, coś tam da się dodać. Oczywiście w domu zdecydowanie łatwiej. Tylko jest to strasznie uzależniające. Potem człowiek ma pierdyliard automatyzacji i skryptów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@teekop: ja nie znam. Mam Netatmo, wymaga ich bramki I spięcia z chmura i to największa wada. Oczywiście bramka spięta z HA. Ale trzeba przyznać że jak zebrały dane to predykcje działają znacznie lepiej niż bym wymyślił jakiekolwiek automatyzacje własne.
@zomerstm: @annotate: dolicz baterie, bo pewnie chodzi na cr123 - co najmniej jedna sztuka na 2 lata. wg mnie klasyczna glowica termostatyczna robi swoja robote. rozumiem zajawke, ale totalne automatyzowanie tego nie ma sensu - szczegolnie, ze glowica termostatyczna robi co trzeba i przy wietrzeniu nie masz jakichs duzych strat biorac pod uwage mase cieplna grzejnika i przecietny czas wietrzenia - a i tak masa ludzi ma juz teraz rekuperacje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@100kW: żadne pastylkowe baterie nie wytrzymałyby pracy z głowica :p tam zwykle są przynajmniej 2x aaa. Co nie musi być dużym kosztem, ja kupuje takie za 20zl 4szt jak jest promka (akumulatory oczywiście).

Klasyczna głowica to robi robotę w porównaniu do braki głowicy. Na wietrzenie reaguje odwrotnie niż powinna (u mnie po wietrzeniu 3h zaduchu w pokoju... Musiałem zawsze zakrywac głowice..). Bezwładność mają duuuzo większą. Poza tym reagują reaktywnie na warunki,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@100kW: a co chcesz pomierzyć, komfort? Jak bardzo mniej jestem #!$%@? ze po wietrzeniu mam bardziej duszno niż przed? Czy mój komfort że zdalnego odpalenia grzejnika? Może wzrost komfortu snu, bo temperatura jest faktycznie całą noc jak zadałem, a nie 2 stopnie mniej/1 więcej/1 mniej/1 więcej itd...?
Daj znać jak wymyślisz czym te pomiary zrobić :)
@annotate: no voodoo, kupiles komfort psychiczny (ktorego bys nie mial nie wiedzac, ze taki czujnik/aktuator dziala w domu i za niego zaplaciles) i do tego troche zabawy, a nie oszczednosci na ogrzewaniu ;p nie zebym odbieral frajde, po prostu nie uwazam tego za rozwiazujace problem, ktory w ogole istnieje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@100kW: że ja to kupiłem dla zabawy to jasne. Jakbym nie lubił bawić się takimi rzeczami to bym na to nie wpadł. Ale miałem też cel poprawy komfortu - zwykłe głowice otwierały się #!$%@? i zawsze miałem walkę o wilgotność i temperaturę. Teraz pierwszy raz nie mam a dom ten sam... :)

I nie wiem dlaczego mnie próbujesz tutaj gnębić oszczędnościami? Nie każdy ma tak płaskie pojmowanie komfortu w domu.

Poza