Wpis z mikrobloga

Przesadzam, czy wykonawcy zrąbali robotę?

Zabudowa geberitu wydawała mi się niesymetryczna. Sprawdziłem i aktualnie jest tak jak na zdjęciu. Dodatkowo, na ścianę przyjdzie płytka, która spowoduje, że zielona linia będzie krótsza o 1.5 cm. Na bok geberitu przyjdzie płytka, która spowoduje, że czerwona linia będzie dłuższa o 2 cm (2 cm bierze się z tego, że ta szczelina ma 2 cm, więc musimy ją całą zakryć):
Pobierz becvvv - Przesadzam, czy wykonawcy zrąbali robotę?

Zabudowa geberitu wydawała mi s...
źródło: comment_1672345370ydBQnErvuCkgQfo440R3K6.jpg
  • 15
W takim razie, po położeniu płytek odległości będą wyglądały tak jak na zdjęciu.

Czyli powinno być tak:
Środek przycisku do spłukiwania i misa wc są na środku zabudowy
A jest tak:
Środek przycisku do spłukiwania i misa wc są odsunięte o (35-29.5)/2 = 2.75 cm od środka zabudowy

To wygląda tak, jakby zignorowali że dodane będą płyty gk i płytki. No bo przed dodaniem płyt gk, odległości czerwonej i zielonej linii były
Pobierz becvvv - W takim razie, po położeniu płytek odległości będą wyglądały tak jak na zdję...
źródło: comment_1672345403nXwVGCwrfpDl8MzJmvuqCZ.jpg
@becvvv: no jeśli co do centymetra miało być pośrodku, to istotnie trochę się nie zejdzie, ale serio robi ci to różnicę czy jest 4cm w lewo czy prawo? Jeśli płytki nie mają wzorku który to ujawni, to ja bym się tym wcale nie przejął.
@becvvv: z jednej strony masz rację - #!$%@?, ale kto teraz robi dobrze? A tak serio, to pewnie nie ma norm i nie mieliście umowy spisanej że ma być symetrycznie, to mogą krzyknąć kasę za przeróbkę. Jeszcze jest taka sprawa że kompletnie nikt nie będzie na to zwracał później uwagi, oprócz ciebie( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fizzly: @dmde: do góry będzie jeszcze zabudowa meblowa (2 fronty) a to spotęguje nierówność, bo na środku zabudowy będzie linia oddzielająca 2 fronty, w misa z przyciskiem już 3 cm dalej :/ Jedynie ratuje mnie trochę to, że płytki na gebericie będą poziomo a nie pionowo. Denerwuje mnie to, że płaciłem bardzo dużo licząc na to, że będzie igła, a wyszło jak wyszło
@becvvv: mówiłeś to wykonawcom? Jak ci się nie podoba to nie bądź miętki. Jak nie wiesz jak ubrać to w słowa to mów tak: chłopy, wszytko wam idzie zajebiście ale tutaj to musicie poprawić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dmde: jutro się z nimi widzę. Na 100% będzie mówione, że to wina bidetki (widać ją na zdjęciu nad czerwoną linią), że ona wymusiła te przesunięcie
@dmde: Roboty dużo przy tym nie ma, rozebrać przesunać 2,5 - 3 cm. Kwestia tylko do czego był stelaż mocowany bo teraz nawiercić na kołki obok obecnych otworów może być problem. Jeżeli to beton to jeszcze ok ale pustak, cegła itp to może nie wypalić i będzie kruszyć.
Jak jest solidnie zrobione ja bym zostawił.