Wpis z mikrobloga

  • 7
2913 + 1 = 2914

Tytuł: Zagrajmy w butelkę
Autor: Ian Rankin
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788367426275
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 384
Czwarty tom serii z Inspektorem Rebusem.

Po policyjnym nalocie na ekskluzywny dom publiczny w Edynburgu wybucha skandal obyczajowy. Podczas gdy dziennikarze zacierają ręce, zachwyceni smakowitymi kąskami, które mogą opublikować, bywalcy niesławnego przybytku mają się z pyszna. Zwłaszcza jeden z nich, Gregor Jack, popularny członek Parlamentu o nieposzlakowanej dotąd opinii. Nawet inspektor Rebus – zawsze trzymający się z dala od polityki – nie może uwierzyć własnym oczom, gdy widzi swojego ulubionego posła w zupełnie niedwuznacznej sytuacji. Powstrzymując się od ocen moralnych – no bo w końcu kto nie ulega pokusie? – próbuje pomóc politykowi, któremu grozi nie tylko załamanie kariery, ale też rozpad małżeństwa. Wkrótce okazuje się jednak, że sprawa jest znacznie poważniejsza, niż można było przypuszczać. Seksafera, choć wciąż elektryzuje paparazzich, zostaje przesłonięta przez zabójstwo, które ma związek z Gregorem Jackiem. A Rebus musi odpowiedzieć na pytanie, czy poseł maczał w nim palce, czy może ktoś próbuje go wrobić.


Mam wrażenie, że ta seria musiała nabrać tempa i po pierwszych nieudanych tomach trafiła w końcu na właściwe tory. Tym razem jesteśmy w samym środku politycznego szamba, jakie wylało się, gdy jeden z posłów został nakryty w domu publicznym. Niestety dla Rebusa był to jeden z jego ulubionych polityków, a teraz trochę wbrew sobie lub wręcz przeciwnie, w zgodzie z sobą będzie próbował udowodnić, że był niewinny, choć sam stracił w to wiarę.

Jestem wielkim fanem kryminałów, które zaczynają z grubej rury i nie biorą jeńców na starcie, wrzucając czytelnika w sam środek akcji i tak też jest tym razem. Jestem jeszcze przed lekturą kolejnego tomu, ale już wiem, że z tym bohaterem zostanę chętnie na dłużej i jestem ciekaw jak ta seria się rozwinie, bo jednak trudno jest utrzymać poziom przez 20+ tomów.

Polecam jako luźny i wciągający kryminał, najlepiej w formie audiobooka na dłuższy zimowy spacer (około 4h).

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz ali3en - 2913 + 1 = 2914

Tytuł: Zagrajmy w butelkę
Autor: Ian Rankin
Gatunek: krymin...
źródło: comment_1672317907nZ86bD5uPR9EFwCugeDaE9.jpg