Wpis z mikrobloga

  • 4
2910 + 1 = 2911

Tytuł: Argentyńczyk, który przypłynął na cedrowej desce
Autor: Morten Vittrup
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★
Tłumacz: Joanna Cymbrykiewicz
Wydawnictwo: Word Audio Publishing
Liczba stron: 300
Forma książki: e-book, audiobook
Pewnego wiosennego dnia 1954 roku morze wyrzuca na plażę w Hiszpanii argentyńskiego rozbitka. Víctor de la Vega, bo tak się nazywa ów mężczyzna, skrywa ogromną tajemnicę. Trafia do klasztoru, gdzie spotyka Sofíę. Dziewczyna miała zostać zakonnicą, ale gdy poznaje Víctora i jego fascynującą historią, postanawia wyjść za niego za mąż. Víctor opowiada jej o losach swoich i swojej rodziny: o polowaniach na płetwale i kaszaloty na Południowym Oceanie Lodowatym, o polinezyjskich plantacjach wanilii, o zaniedbaniach rodziców i spotkaniach z Che Guevarą oraz Jorge Luisem Borgesem, o zewie podróżowania i zamachach terrorystycznych. Po latach córka Víctora i Sofíi, Laura, a zwłaszcza jej synowie, Eddie i Marco, zrobią wszystko, aby uniknąć powtórzenia błędów ojca i dziadka.


Wciągająca historia 3 pokoleń jednej rodziny. Trudno ją odłożyć i to jest jej największa zaleta, czyta się błyskawicznie, a zmiany, jakie dzieją się między pokoleniami sprawiają, że historia się nie nudzi. Może jest momentami trochę nierówna, ale mam wrażenie, że nie dało się utrzymać jednakowego poziomu dla każdej z nich. Najbardziej podobała mi się pierwsza z nich, ale w każdym z pokoleń znajdziecie coś dla siebie.

Jest to też debiut autora, co mam nadzieję, sprawi, że w przyszłości pojawią się kolejne równie dobre lub nawet lepsze ksiązki

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #literaturapieknabookmeter
źródło: comment_1672316002NSPpvkCI3NKvA82dT17ifC.jpg