Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Od około 2 tygodni, nikt z użytkowników sieci Skyware nie może zaktualizować/pobrać aplikacji ze sklepu Google Play na swoim smartfonie poprzez sieć Wi-Fi. Problem nie istnieje, gdy korzysta się z internetu mobilnego.

Drugim problemem jest też wolne buforowanie się filmików w aplikacji mobilnej YouTube.

Gdy zgłosiłem problem do serwisu Skyware, to otrzymałem informację, że to nie problem po ich stronie, i powinienem kontaktować się z Google. Trochę to nie najlepsza odpowiedź, jeśli problem nie istnieje u innych dostawców internetowych.

Czy ktoś miał kiedyś podobny problem i mógłby mi, czy sieci Skyware jakoś doradzić?

#skyware #rzeszow #internet #isp #google
  • 21
Trochę to nie najlepsza odpowiedź, jeśli problem nie istnieje u innych dostawców internetowych.


@Pyxelr: Napisałeś, że problem nie istnieje na danych mobilnych. Sprawdzałeś na innym wifi? Dopiero wtedy wyciągaj takie wnioski. Najczęściej to jest jednak problem ze sprzętem.
@Pyxelr: A ja się zastanawiałem gdzie leży problem, czyściłem dane i gówno to dało, jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to pobierać aktualizacje przez VPN. Spróbuje teraz z tymi DNS bo mam tego samego dostawce.
@Luck_89: @EpicElliot: Jednak zmiana DNS na samym routerze nie zawsze pomaga. Przy próbie pobrania jednej z aplikacji z Google Play doszło do 34% i się wykrzaczyło. Gdy na dodatek zmienię DNS w smartfonie, to jakby lepiej to wszystko działało, być może dlatego, że modem od Skyware koliduje z ustawieniami DNS w moim routerze.

O zmianie DNS również napisałem do działu technicznego firmy i dostałem odpowiedź bym jeszcze to dalej potestował,
to nie problem po ich stronie


@Pyxelr: oni odpowiadają tak w 10 na 10 przypadków jakichkolwiek zgłoszeń...

wolne buforowanie się filmików w aplikacji mobilnej YouTube


@Pyxelr: zmagam się z tym od kilku może nastu dni. nie wpadłem na to, że może to być problem powodowany przez dostawcę neta, a też mam skyware. jak rozwiążesz ten problem to dasz info co pomogło?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kapitan_knur: U mnie również na Android TV jest problem.

To całe obejście z DNS raz działa a raz nie. Nawet jak pobierze apkę to dłużej jest w stanie "Pending" przed samym "Downloading", kiedy na internecie mobilnym idzie raz dwa.
@tpvddd
@michael94
@kapitan_knur

Napisałem do nich maila w tej sprawie i wy też napiszcie. Niech ruszą sprawę i coś z tym zrobią. Korzystam z telewizji internetowej i obecnie trzeba czekać z 10 sec zanim program odpali. Zmiana DNS przyniosła jedynie pozytywny wpływ na filmy z youtube ale i tak się ładują dłużej niż powinny.
@Arrival: @Luck_89: @EpicElliot: @kapitan_knur: @tpvddd: @michael94: @RadiOBagdaD: @LewackiKrul:
Wasze maile chyba podziałały. ( ͡ ͜ʖ ͡)

30 minut temu dostałem odpowiedź mailową z działu technicznego, abym zweryfikował raz jeszcze, jak wygląda sytuacja ze zgłaszanym problemem. Tak więc w swoim routerze ponownie ustawiłem dynamicznie przydzielany DNS od Skyware, i do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów:

1. Filmy w