Wpis z mikrobloga

Może kogoś zainteresuje ciąg dalszy i kierunek w stronę finału sytuacji z autem #kia #ceed opisanej [tutaj] (https://www.wykop.pl/wpis/68340605/mirki-jest-taka-sprawa-z-serwisem-kia-zapalil-sie-/) i tutaj.

Rozmawiałem z dwoma rzeczoznawcami, w tym jeden do trudniejszych przypadków z firmy Dekra, i obu rozłożyło ręce co do wskazania czasu, przyczyny i sposobu w jaki wkład katalizatora (tego drugiego katalizatora, mniejszego) zniknął ze swojego miejsca. Ze zdjęć wynika że w środku jest czyściutko- żadnych śladów, pozostałości. Brak też śladu wycięcia.

Zgodnie z zaleceniem prawnika poszło jeszcze pismo do sprzedawcy, salonu Toyoty, ale całkiem słusznie odpisali że auto nie może jeździć półtorej roku bez katalizatora.

Ogólnie to co się dało to zawiodło. Jedyne co dało do myślenia to słowa rzeczoznawcy z Dekry- że mniejszy katalizator ma tylko czujniki temperatury, a że mechanikom z serwisu #kia trudno było uzyskać błąd ponownie, to możliwe że tak czujniki jak i oprogramowanie zostały zrobione tak że wyłapanie braku wkładu katalizatora mogło nie być ujęte w projekcie. Oczywiście to tylko dywagacje.

Tak naprawdę trzeba byłoby wziąć parę aut i przeprowadzić test co się stanie jeśli nie miałyby wkładu mniejszego katalizatora. Czy też byłoby trudno dostać błąd związany z katalizatorem.

Mi na razie pozostaje szykować się na wydatek związany z naprawą bo #leasing i nie mogę sobie zasadzić jakiegoś tańszego rozwiązania. ASO zamówiło części, niestety będą dopiero za dwa tygodnie. Czyli będę bez auta ponad 3 miesiące :/ Napiszę jeszcze jakiegoś zbiorczego maila do mediów motoryzacyjnych, może komuś będzie się chciało podjąć temat. Ja nie mam czasu ani siły.

Trudno powiedzieć czy #afera czy nie. Pewne jest że dłuższy czas (jaki, nie wiem) jeździłem bez wkładu mniejszego katalizatora nawet o tym nie wiedząc.
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwakk: no też właśnie wolałbym nie rozsiewać głupot bo ktoś potem może wdupić. Bo ja akurat wiem kiedy mogę iść do warsztatu u Ziutka a kiedy nie