Wpis z mikrobloga

  • 5
2903 + 1 = 2904

Tytuł: Niegodziwcy
Autor: Liselotte Hammer, Søren Hammer
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★
Tłumacz: Sylwia Schab
Wydawnictwo: Word Audio Publishing International
Forma książki: e-book, audiobook
Pierwszego dnia po wakacjach dwójka dzieci przychodzi wcześniej do szkoły. W sali gimnastycznej dokonują makabrycznego odkrycia - na linach pod sufitem zwisa pięć zmasakrowanych ciał. Brutalność morderstwa i podejrzenie, że stoi za nim jakiś poważniejszy zamysł, stawiają duńską policję na nogi. Szef wydziału zabójstw, Konrad Simonsen, dostaje wolną rękę w prowadzeniu śledztwa. Dochodzenie jednak wolno posuwa się naprzód, a gdy mimo policyjnego nadzoru znika jedyny człowiek, do którego prowadzą wszystkie poszlaki, trafia w ślepy zaułek. Tymczasem w internecie zaczyna krążyć informacja, że zbiorowe morderstwo było sprawiedliwym samosądem dokonanym na pedofilach, których nie spieszy się ukarać państwo. Powolna identyfikacja pierwszych ofiar zdaje się potwierdzać te plotki. W obliczu narastających obaw i wrogości opinii publicznej Konrad Simonsen stara się nie dopuścić do przecieku sensacyjnych wiadomości do prasy.


Jest to pierwszy tom trylogii, do której przymierzałem się od dłuższego czasu, bo zdania znajomych na jej temat były mocno podzielone, a ja w takich sytuacjach lubię sam sprawdzić jak jest. Mówiąc krótko - dramat. Trudno nawet powiedzieć co tu gra, bo mam wrażenie, że nie gra nic. Zaczynając od tego, że pierwszego dnia po wakacjach dzieci chętnie idą wcześniej do szkoły, po 5 powieszonych i zmasakrowanych zwłok na sali gimnastycznej, na przesłaniu, jakie te zwłoki mają przekazać kończąc. Zagadka jest slaba, sam protagonista mało wyrazisty, a fabuły właściwie nie ma. Trudno znaleźć tu jakieś dociągnięcia i za coś ją pochwalić, no chyba, że za to, że jest dobrym ostrzeżeniem przed czytaniem całej serii ( ͡ ͜ʖ ͡)

Nie polecam, szkoda czasu, jeden z gorszych kryminałów w tym roku, choć dalej lepiej niż najnowszy Beckett.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
367/2022
#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz ali3en - 2903 + 1 = 2904

Tytuł: Niegodziwcy
Autor: Liselotte Hammer, Søren Hammer...
źródło: comment_1672312917lmSH0rr1jykbqy80rLnYQ4.jpg