Wpis z mikrobloga

Czy rozwiązania typu Xano są przyszłością i jeśli nie, to dlaczego? Jestem totalnym laikiem, coś tam liznąłem z vb.net czy c# w bardzo dawnych czasach, ale to zupełnie nie moja bajka i nie mój zawód. Natomiast ostatnio zobaczyłem ciekawy filmik na temat Xano i w sumie bardzo sensownie to wygląda, a na pewno łatwiej opanować "programowanie" w takim Xano niż dobrze nauczyć się programowania w c# czy javie, nie mówiąc już o tym, żeby było to programowanie bezpieczne i zgodne ze sztuką. Xano jest tu tylko przykładem, bo nie jest przecież jedynym rozwiązaniem no-code jakie istnieje. Możliwości na pewno ma ograniczone, ale strzelam, że 70-80% softu jaki jest zlecany software house'om dałoby się spokojnie napisać w kreatorze no code i zajęłoby to znacznie mniej czasu i zasobów. Oczywiście bardziej skomplikowane rzeczy nadal wymagałyby pisania kodu od nowa. Zapraszam do dyskusji mądrzejszych od siebie. #programowanie #programista15k
  • 2
@g455: Nie uzywałem Xano ale innych backend as a service. I uważam że to jest super rozwiązanie pod warunkiem że na starcie uznasz że to co masz wykonac mieści się w scopie platformy. Czyli ze wszystko co potrzebujesz zrealizowac obskoczysz ta platformą i wiesz że nic wiecej nie dojdzie.
Jeśli jednak potem zacznie to ewoluowac i coraz wiecej rzeczy nie mieści się w platformie i musizsz dodawac coraz więcej rozwiązań na
@g455: no code, czyli mozesz tyle na ile ci pozwola, nikt o zdrowych zmyslach nie zacznie w tym budowac aplikacji dla klienta, co najwyzej jakies mikroserwisy ale czy wyjdzie taniej i lepiej - nie sadze...