Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jest jakaś osobna strona do szukania praktyk czy o co chodzi, że na olx w Katowicach i 5km dookoła jest tylko 9 ofert?

Ja się zastanawiam jak ja mam te praktyki zrobić jak nic nie ma xd

W ogóle się zastanawiam jak ja mam to niby ogarnąć bo pracuje na pełen etat i jeszcze mam robić za darmo przez 960 godzin ( ͡ ͜ʖ ͡)

#studia #praktyki #kiciochpyta
  • 14
@s---k: pracuję na magazynie, na pewno uwierzą na studiach, że miałem tam do czynienia z finansami i rachunkowością xd


@Anty_Chryst: Na pewno zbierze sie na studiach komisja sledcza i beda debatowac czy w twoim magazynie jest stanowisko ksiegowego/logistyka/kogos od wztek. A potem zadzwonia na studencka policje i pojdziesz siedziec do studenckiego wiezienia.
Wyluzuj. Kazdy bedzie mial #!$%@? w to fo robiles na praktykach (zwlaszcza na zaocznych). Liczy sie papier.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Anty_Chryst: No wykopkowi to trzeba tłumaczyć.

Idziesz do kiero i tworzysz wypowiedź zawierającą

Że studiujesz to i to
Że musisz nastukać praktyki
Że lubisz swoje miejsce pracy (nie ważne jak jest w rzeczywistości, jak lubisz pieniądze i mieć na opłaty i jedzenie to podciągnij to że lubisz tam pracować) i chcesz tu pracować, ale musiałbyś zniknąć na czas praktyk
Że nie chcesz tego robić(opuszczać tej pracy którą tak lubisz), więc... potrzebujesz
@Anty_Chryst: normalnie idziesz i niech ci w obecnej pracy podpiszą, jak masz spoko promotora to sam ci podpowie, jak możesz to podciągnąć pod kierunek. Wymyślisz jakieś sprawdzanie cen i wyliczanie opłacalności i tyle. Ja studiowałam logistykę i koleżanka pracowała w Castoramie na kasie, promotor jej kazał wpisać, że układa towar na półkach tak, żeby jak najefektywniej można było go znaleźć. Tak naprawdę nikt nie daje #!$%@? o praktyki, jeśli masz pracę
@Anty_Chryst: Jeżeli chcesz zdobyć doświadczenie to dobrze szukać po uczelniach w okolicy i ich centrach karier. Firmy się tam ogłaszają pod studentów. Na przykład:
https://www.ue.katowice.pl/studenci/twoja-kariera/oferty-rekrutacyjne.html
https://www.ue.katowice.pl/jednostki/centrum-karier-i-wspolpracy-z-absolwentami/wspolpraca-w-zakresie-praktyk-studenckich/baza-stalych-ofert-praktyk.html
Warto się też przejść na targi pracy w okolicy, jak masz możliwość. Poszukaj archiwalnych ofert firm, które kiedyś brały na praktyki. Może w przyszłym roku też będą się ogłaszać (jak rozumiem praktyki będziesz miał jako przedmiot w semestrze letnim). A jak chcesz to zaliczyć po