Wpis z mikrobloga

Czy na sali jest jakiś spec od ekspresów? Pacjent to Nivona CafeRomatica 646. Kupiony w 2014 roku (!) Dziś chyba umarł - kawę zmieli, ale nie podaje jej do kubka - tylko wszystko wywala do pojemnika na fusy. Nie można włączyć programu czyszczenia - tak jakby zatkane coś było... Warto to naprawiać?

#kawa #ekspresdokawy #nivona
  • 24
@Kulek1981: już chyba mam... pęknięte złącze zaparzacza. Wypadło, gdy wyjmowałem blok :/ Teraz pytanie - czy było pęknięte wcześniej i dlatego woda nie leciała i złamało się do końca podczas wyjmowania? Czy było ok i wyłamało się niezależnie od awarii...
@cecyl: regularnie czyszczę - również ręcznie. Łącznie z rozkręcaniem i myciem zaworu spustowego, gdzie się syf zbiera.

Program czyszczenie nie włącza się teraz - po awarii.
@fotograf_warszawiak: Fusy pływały - cała kawa wylewała się do pojemnika do fusy - zamiast do kupka. (Próbowałem włączyć program czyszczenia - ale ewidentnie coś było zatkane, bo się zatrzymywał). Wyjąłem blok i wypadło kolanko zaparzacza - jest wyłamane i teraz w pojemniku jest sucha zmielona kawa. Naprawiałbym ten ekspres - ale gdzie nie dzwonię, to miesiąc czekania...
@fotograf_warszawiak: powiem tak, nie uważam żeby automaty robiły "gorszą kawę", to co robiłem ucząc się obsługi kolby było dużo gorsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jednocześnie nie ma co się oszukiwać - dają tyle ile są warte a w komplecie mamy dodatkowo masę elektroniki podatnej na awarie.