Wpis z mikrobloga

Jest jakiś tester kabli USB-C? Taka kostka, w którą wpinam oba końce kabla, a ona pokazuje czy wszystkie żyły się łączą, jaki jest opór czy wspierane standardy? Coś takiego jak to https://github.com/alvarop/usb_c_cable_tester A może soft na Windowsa? Bo już kompletnie głupieję czy to kable nie stykają czy urządzenia. Wczoraj zdążyłem wyrzucić kabel, a dzisiaj drugi musiałem odwracać do góry nogami, żeby zadziałał.
#pytanie #elektronika #komputery
  • 12
@firyt: to ci tylko da informację, czy przewód jest dobry, czy zły, nie czy lepszy/gorszy. Niby można się sugerować prądem, ale ten będzie zależał od pierdyliona innych czynników.
Lepsze USB testery niby podają rezystancję kabla, ale albo ja tej opcji nie potrafię użyć, albo coś z jej implementacją jest nie tak, przynajmniej w moim testerze.
FNB48


@DziobakP: no właśnie ja mam tego FNB48 i do dupy z takim pomiarem. Przed chwilą się tym pobawiłem, wyszło mi, że on jakoś mierzy przewód między zasilaniem (ładowarką), a testerem. Ale:
- pomiar jest możliwy tylko w sytuacji, gdy po drugiej stronie miernika jest podłączone jakieś urządzenie obciążające również linie danych (czyli np. telefon, gdy podłączyłem coś, co z USB bierze tylko zasilanie, pomiar nie działał),
- niby jest mierzona
Jarek_P - > FNB48

@DziobakP: no właśnie ja mam tego FNB48 i do dupy z takim pomiar...

źródło: comment_1672302647W9FMmmpg3C4prJuqVNIpF3.jpg

Pobierz
@ShortyLookMean: tak, ale po pierwsze te 24 piny to w gniazdku, wtyczka często ma tylko 12 (tylko jedna strona) korzystając z faktu, że druga stanowi lustrzane odbicie. Po drugie - ten dynks pokazuje jedynie te istotne linie pozostałe w takich "zwykłych", nawet markowych kablach i tak nie są połączone, one po prostu są w ramach standardu, do użycia w szczególnych przypadkach.
@Jarek_P: USB4 to już 3 letni standard i wykorzystuje wszystkie 24 piny. Tak samo Thunderbolt 3 na którym jest oparte USB4, a który to już ma 7 lat i nawet mam go w swoim laptopie. Więc jak mam kupować tester to chcę taki sprawdzający wszystkie piny.