Wpis z mikrobloga

#tbs #stbs #nieruchomosci #mieszkanie

jak to jest z tymi tbs/stbs
w moim mieście jest kilka ogłoszeń w fajnych cenach
jak to jest odkupuje od kogoś, spłacam resztę czynszu powiedzmy z 10 lat i co po tych 10 latach? to mieszkanie przechodzi to na mnie, coś płace czy jak?
gdzie znajdę jakieś szczegóły?
  • 4
Mam kilku znajomych,którzy weszli w TBS mówili,że to lepsze niż kredyt.Płacą większy czynsz niż normalnie i w teorii kiedyś może przejść to mieszkanie na ich własność,ale tylko w teorii.Wszyscy się tego pozbyli po X latach,bo jeszcze nikt z nas niesłyszał,żeby tbsy przepisały mieszkanie na własność.Większość z nich wpłaciła jakąś partycypacje ok 20-30k a po kilku/kilkunastu latach "sprzedali" przepisali to w cholerę za 100-130k zł innym.
Według mnie tbs jest dobry jak masz
@duszek360: Nie kupuj tego. Pod żadnym pozorem. Pamiętam jak sam szukałem mieszkania i nawet nie miesiącami, ale latami wisiały ogłoszenia z podejrzanie niską cenę - jak się okazywało właśnie dlatego, że były to tylko partycypacje w TBS. Najprawdopodobniej nigdy nie przejmiesz tego mieszkania na własność, a pozbycie się go będzie wymagało znalezienia frajera, który odkupi partycypację i sam się w to wpakuje. A to może być trudne i trwać naprawdę długo.
@duszek360: @SinX87: Według mnie TBSy są lepsze od kredytu... Dla ludzi którzy nie mają zdolności kredytowej albo ich nie stać na kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Największym problemem TBS są z tego co wiem wysokie czynsze. Płaci się dużo więcej niż za mieszkanie własnościowe, gdzie i utrzymanie własnościowego mieszkania do najtańszych nie należy (u mnie ze wszystkimi rachunkami, opłatami za miejsce postojowe i czynszem wychodzi ok.