Wpis z mikrobloga

#rock #punk #punkrock #polskamuzyka
#cultowe (1043/1000)

Armia - Niewidzialna Armia I z płyty Armia (1988)

Wróciłem po świętach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Propozycja na dziś to debiut Armii, który został przeze mnie pominięty w "pierwszym tysiącu", i generalnie jest przeze mnie trochę pomijany w stosunku do innych płyt. Muzycznie miewa sporo wspólnego z prostym punkiem tamtych lat, a tekstowo, czy ogólnie w kwestii klimatu, poziom abstrakcji i bajkowości nie jest jeszcze na takim poziomie jak choćby na Legendzie.

Właśnie Niewidzialna Armia jest jednym z numerów z ich debiutu, któremu bliżej do kolejnych wydawnictw, bodajże najbardziej charakterystyczny numer z płyty, szczególnie jeśli nie liczyć bonusów na późniejszych wydaniach. A ten motoryczny riff otwierający numer ma coś w sobie z Opowieści Zimowej ( ʖ̯)

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #rock #punk #punkrock #polskamuzyka
#cultowe (1043/1000)

Armia - Nie...
  • 2