Wpis z mikrobloga

Cześć, pacjent to Fiat Panda z 2012 benzyna + LPG.

1. Problem ze wspomaganiem kierownicy. Potrafi się wyłączyć w trakcie jazdy. Mam wrażenie, że przy deszczach zdarzało się to częściej.

2. Check engine, brak mocy i mulenie silnika przy LPG. Na benzynie śmiga elegancko. Może jakiś filtr?

3. Problem z nawiewem. Nie wieje gorącym powietrzem nawet na rozgrzanym silniku.

Gdzie w #krakow można to ogarnąć? Polecacie jakiś zakład? Pewne trzeba podpiąć furkę pod komputer i zczytać błędy...

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #panda #fiat
  • 6
1. Problem ze wspomaganiem kierownicy. Potrafi się wyłączyć w trakcie jazdy. Mam wrażenie, że przy deszczach zdarzało się to częściej.


@yavad: w cromie(to tylko przykład, bo fiat ;) wtyczka od pompy wspomagania śniedziała, i się jarała, i z czasem potrafiła wyłaczyć wspomę na łuku drogi, albo rondzie.
kiera twardnieje wtedy w sekundzie, i nie idzie kołem skręcić.
nie powiem, stresik jest wtedy. xD
ale kostka już nowa, wymieniona.
to taka dygresja
@yavad:
3. temperaturę silnik trzyma normalnie io nadgrzewa się (ten silnik to za trzema zakrętami powinien mieć 90 stopni :D)? jeśli nie to termostat, jeśli tak to nagrzewnica lub któryś z "aktywatorów" mógł się połamać jak w fiatach lubi.
2. bez podpięcia pod kompa to cholera wie, ale może termostat padnięty i przez to gaz ma za małą temperaturę by dobrze działać
@yavad: co do wspomagania, to sprawdź regulator napięcia. Miałem podobnie we Fiacie Bravo, wymiana regulatora i problem z wyłączającym się wspomaganiem jak ręką odjął