Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak to jest z ciążą a umowa o prace na czas określony? Wiem ze sie automatycznie przedłuża na czas porodu gdyby wygasła po terminie 3 miesiąca ciąży a co dalej?
1. Po porodzie wygasa od razu?
2. Czy przed porodem normalnie się chodzi do pracy czy np mozna od ktoregos miesiaca isc na przyslowiowe L4 i miec 80%platne az do porodu?
3. Ile mniej wiecej dostaje sie zasilku po porodzie gdy skonczyla sie umowa na czas okreslony?
4. Czy mając umowe na czas nieokreslony pracodawca nie moze takiej kobiety zwolnić po porodzie? I ile wtedy dana kobieta dostaje wyplaty, 80 % gdy po porodzie ma macierzynskie?

Z gory dziekuje za pomoc :D
#macierzynstwo #ciaza #prawo
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xDOlejxD: 1. Wygasa od razu
2. Można iść na l4 i w ciąży przysługuje 100%
3. Jak się weźmie 80% na cały rok to tyle się dostaje. Jak się wybiera opcje 100+60% to tak będzie. Nie ma znaczenia że umowa się skończyła, bo po prostu wypłacanie przejmuje ZUS
4. Chyba jest chroniona po porodzie. Ile się dostaje jest zależne od wybranej opcji jak w punkcie wyżej. Albo 80% ciągle albo najpierw
@xDOlejxD: 2. Jakie znasz przysłowie z L4? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na zwolnienie można iść w każdej chwili, z kodem B płatne 100%. Ale uwaga z krótkim zatrudnieniem i szybkim L4, ZUS lubi podważać takie umowy i nie wypłacać siana.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@istris: no tak, ale to jeśli w ogóle nie masz umowy. Wydaje mi się że tu było rozważane, gdy umowa kończy się w trakcie ciąży, jest przedłużana do dnia porodu i wtedy się kończy. W takim wypadku macierzyński i rodzicielski wypłaca ZUS w takiej wysokości, jaka by wynikała z wypłaty na umowie, a nie 1000 kosiniakowego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@istris: @ciastko_maslane: no mi chodzi o sytuacje gdy kobieta ma umowe na czas okreslony. Po porodzie rozwiqzuje sie umowa i czy wtedy ma tylko te kosiniakowe czy jednak tak jakby wypłatę od ZUS normalnie w wysokosci takiej jak w pracy by miała