Wpis z mikrobloga

@pilot1123: Bo zamiast pisać po śląsku, pisali jak im sie wydawało, że jest po śląsku. Czyli pisali po niczyjemu. Zwrócono im uwagę, wzięto legitne i sprawdzone tłumaczenia i jest git.
  • Odpowiedz
@pilot1123: Jest kilka książek o języku śląskim, opisują one etymologię, historię, gramatykę itd. Są ludzie którzy zajmują się tym od lat, żeby zachować i udokumentować jak najwięcej i najlepiej.
  • Odpowiedz
@pilot1123: Do tego trzeba pieniędzy, bez uznania śląskiego za język regionalny, jest to wykonalne, ale bardzo trudne. Obecnie ta praca opiera się się w dużej mierze na wolontariacie i zapaleńcach.
  • Odpowiedz
@Menager: @pilot1123: @Weretek: Brakuje mocno jakiś lekcji śląskiego. Jak mam ziomków na śląsku którzy są spoza śląska (ja też uć i dopiero teraz śląsk) to wszyscy byśmy chętnie poszli na jakieś darmowe lekcje śląskiego xD
Ale nic takiego (chyba) nie ma.

Też ciężko coś odszukać, w Łodzi ta gwara bardziej jest widoczna na ulicach niż w Katowicach.

W Łodzi z natury masz Migawkę (bilet miesięczny), Angielkę
  • Odpowiedz
@pilot1123: Weź w Rudzie śląskiej kupowałem mikrofalówkę na OLX. Ja nie wiem co on do mnie mówił przez połowę czasu tylko przytakiwałem XDDD

Ale mikrofalówka działa dalej i była tania więc pozytywnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz