Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirasy,
Mając 4 lata doświadczenia w branży it (w wieku 21 lat - zdobywałem je pracując na pol etatu po szkole),
Niestety zderzyłem się z rzeczywistością naszej pięknej, przereklamowanej branzy #it
Otóż nie mogę znaleźć pracy od 4 miesięcy, po ukończeniu szkoły zatrudniłem się w firmie ale po 4 miesiącach zrezygnowałem ze względu na napięta atmosferę w firmie - i od tej pory pracy znaleźć nie mogę. Mam 4 lata doświadczenia na supportcie użytkownika końcowego, mam tytuł technika informatyka i ukończona szkole. Chciałem iść w admina ale w zadnen sposób nie mogę się wbić na stanowisko jr admin oraz support. Postanowiłem zmienić branże bo widzę ze tutaj nic dobrego nie ma - jedyne oferty na które dostaje odpowiedz to tak jakby callcenter IT w pełni po angielsku średnio za 4.5k netto. Niby spoko ale nie jestem chyba mentalnie gotowy aby pracować cały dzień po angielsku (angielski znam ale nie wiem czy dam radę wskoczyć od razu na tak głęboka wodę żeby nawijać non stop po angielsku - mam nadzieje ze rozumiecie. Z angielskim większych problemów nigdy nie miałem ale wydaje mi się ze po zwykłej szkole nie jestem gotowy na prace full po angielsku). Poza tymi ofertami nic nie mogę znaleźć, ani nie mogę się nawet wbić w admina żeby zacząć budować doświadczenie, a na supporcie mimo doświadczenia i zawodu pracy tez znaleźć nie mogę. Miał ktoś podobne przemyślenia i postanowił przebranżowić się Z branży IT na coś innego - na coś na czym nie ma 100 chętnych na jedno stanowisko? doradzi ktoś coś? Kasę na pare miesięcy jeszcze mam ale budżet topnieje a szans na znalezienie jakiejś pracy coraz bardziej brakuje. Dobrze orientuje się w nowych technologiach, chłonę szybko techniczna wiedzę i nie boje się pracy w której nie tylko siedzi się za biurkiem. Studiów nie mam i nie robię - niestety dobrze wiem ze nie dam rady wytrzymać kolejnych kilku lat w naszym systemie edukacji. Dzięki za rady mirasy
#pytanie #pracbaza #informatyk #praca #pieniadze #korpo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63abb06b6ee95d57c223b440
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Piona. Od dwóch miesięcy odbijam się od ściany, a aplikuję tylko na Jr support / helpdesk. Angielski C1 (potwierdzone FCE na B2 6 lat temu). Ogłoszenia wysyłam po całej polsce bo jestem gotów się przeprowadzić i zero odzewu.
@AnonimoweMirkoWyznania: Uważam, że kwestia szczęścia. Dotychczas nie miałem żadnego doświadczenia w "prawdziwej" pracy, wykształcenie również po technikum. Udało mi się po miesiącu poszukiwań dostać na jr admina. Opcje rozwoju są spore i na luzie w rok/półtora da się przeskoczyć na mida. Szukaj na początku staży lub ofert w małych firmach