Wpis z mikrobloga

Poważne pytanie, jest otwarty turniej szachowy z możliwością zdobycia IV lub V kategorii szachowych ale organizuje go klub dla juniorów i zapisane są same prawie dzieciaki XD tak od 2008 do 2016 rocznika + 2 osoby dorosłe - pewnie ojcowie. Czy wypada staremu koniowi jechać na taki turniej czy czekać na jakiś inny? Nie chcę wygrać z dzieckiem by się rozpłakało przy planszy albo też żebym ja się nie rozpłakał jak taki dzieciaczek 2016 mnie rozwali XD
Będzie to mój pierwszy turniej więc niby takie dzieciaki na rozgrzewkę byłyby dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szachy
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MrBeast: jak nie chcesz grać z dziećmi to idź na jakiś open turniej. Jak masz tak, że nie chcę Ci się jeździć, a masz u siebie rzadko turnieje i zazwyczaj pod dzieciaki, ale nie ma kryterium co do wieku, to idź. Ja też się bałem, że dostanę wpierdziel od dzieciaka i będzie mi głupio. Dostałem i było całkiem zabawnie, a jak nie grasz, ani nie masz ambicji do bycia arcymistrzem to
@MrBeast: Napiszę z drugiej strony - jako ojciec (sam nie gram na turniejach). Oczywiście że wypada, nie przejmuj się tym, to całkiem normalne że dorosły (zdarzy się nawet nawet ktoś po 70) gra z dziećmi i że takie dziecko czasem się rozpłacze. To jest open i o to w nich chodzi. Gdyby organizator chciał robić turniej tylko dla juniorów to byłoby ograniczenie wieku. Czasem po prostu brakuje chętnych wśród starszych i
@MrBeast: Rozumiem Twoje obawy. Jakiś czas temu poszedłem (>30lvl) na pierwszy w życiu turniej otb tak z ciekawości. W turnieju na IV i V kategorię było chyba z 50 uczestników, z czego ponad połowa, pewnie z 30 uczestników to były dzieciaki w wieku 9-13 lat. Z pozostałych 20 osób to było z 10 osób dorosłych i z 10 młodzież tak 15-18 lat. Też bałem się, że dostanę baty od jakiegoś dzieciaka
@MrBeast: Jak organizator nie napisał, że to jest turniej z ograniczeniem wiekowym/dla juniorów i masz ochotę zagrać, to idź pograć. Jak będziesz czekał na turniej, w którym większość uczestników to będą dorośli, to się nie doczekasz.

Niech wiek cię nie zmyli, niektóre dzieci są bardzo mocne.