Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Jedna z moich ulubionych gier była i jest nadal Mafia. Grałem na premiere. Pamiętam, że zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, dużo lepsze od gta3. Byłem zakochany w Martinie Scorsese i jego filmach gangsterich, nie będę ukrywać że miało to wpływ na odbiór gry. Fabuła, budowanie postaci, bohater, oddanie tamtych czasów - wszystko mnie urzekało. Później grałem w świetna dwójkę i odpuściłem 3. Trzy dni temu kupiłem Mafię DE za 35zl. Przyznam, że się nie spodziewałem jak fantastyczny będzie to remake. Została przemodelowana całą fabuła. Chodzenie przez 15 min do banku w ramach przygotowań to napadu miało swój urok, ale dzisiaj gameplayowo to by zanudzalo. Sterowanie dźwigiem? Już 20 lat temu było to irytujące, dzisiaj to idiotyzm. Usunęli. Wszelakie spowolniajace i irytujące rzeczy zostały z fabuły wycięte, dodali fajne wątki, genialnie są zrealizowane przerywniki filmowe. Cudo.
Czy są wady? Dwa lata od premiery a gra jest niesamowicie zabugowana. Czasem giniesz po cutscence, czasem drabina się zbuguje i musisz wczytywać, pewno postaci w ragdollu gdzieś utyła
Zmieniło charaktery postaci, niektóre są ciekawsze, niektóre dużo straciły, jak Paulie.
Podsumowując pomimo wad bawiłem się znakomicie. To mój drugi ulubiony remake po Pokemonach Soulsilver. Znakomita gra. 10h solidnej zabawy na zimowy wieczór
#gry #pcmasterrace #mafia
Pobierz alverini - Jedna z moich ulubionych gier była i jest nadal Mafia. Grałem na premiere....
źródło: comment_1672183635AKuRn6yafYZVEm0PobmrdE.jpg
  • 8
@alverini: Zaciekawiłeś mnie tymi bugami, bo ja też dopiero co przeszedłem (2 posiedzenia podczas świąt) i jedyny bug jakiego doświadczyłem, to w na wsi w hotelu nie można było otworzyć drzwi potrzebnych do skończenia misji. Pomogło przebiegnięcie się dookoła hotelu i po powrocie opcja otwarcia była aktywna. Prócz tego żadnych błędów.