Wpis z mikrobloga

CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn Tym razem z zagranicy, bo z #wlochy

Zainspirowany wpisem @Pannoramix o tym, że we Włoszech można sobie dość tanio ogarnąć nieruchomość do zamieszkania, postanowiłem to sprawdzić i się okazuje, że w cenie około 250 - 300 tys. zł można w zasadzie przebierać w ofertach domów i sporo z nich będzie o wiele bardziej atrakcyjnych niż w Polsce przy tych samych kosztach zakupu. Nie znam realiów kupowania domów i mieszkania we Włoszech, ale domyślam się, że z racji ciepłych zim, niższe są koszty ogrzewania, ale być może co innego jest droższe, nie wiem. Dom z ilustracji jest jednym z przykładowych domów, na jakie trafiłem w serwisie ogłoszeniowym https://www.idealista.it/ może nie jest jakoś kosmicznie wypasiony, ale w tej samej cenie w Polsce raczej ciężko o jakikolwiek sensowny dom, a już na pewno nie tak malowniczo położony.

Link do oferty: https://www.idealista.it/immobile/26193277/

#nieruchomosci #dom #pieniadze #zagranico
Pobierz pogop - CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn Tym razem z z...
źródło: comment_1672176959fMMXn7jwyVhrVwZ8k1AJjl.jpg
  • 25
@pogop:
Na pewno we Włoszech jest wysoka stopa bezrobocia - tu może leżeć powód niskich cen nieruchomości.

Nie można też zapomnieć że Włochy to kraj z jednym z ogromnym zadłużeniem w stosunku do PKB. Eurozone zaczyna podnosić stopy procentowe - koszt obsługi zadłużenia będzie rósł - jest to na razie względnie mało prawdopodobne, ale widmo bankructwa państwa jest tam największe z całej UE - na pewno nie pozostaje to bez wpływu
@Sarza01: Zgadza się, nie jest tam politycznie i gospodarczo za wesoło, ale nie musi cię to interesować za bardzo, jeśli np. pracujesz zdalnie w stabilnym państwie, a w sumie nawet Polska wydaje się być obecnie bardziej stabilna niż Włochy. Nie zmienia to jednak faktu, że położenie geograficzne tego kraju, klimat itp. są bardzo spoko.
@pogop: dzieki za powołanie sie na moj wpis :) Poniewaz spedzilem na szukaniu ofert kilkanascie tygodni i ogladalem tez sporo, podam Ci dobrą raďę. Generalnie olej 2/3 umbrii prawie całą Abruzję i połowę Marche. Powod znajdziesz w geologii i klimacie. Są to zony sejsmiczne wyzszego rzedu oraz zimy... potrafią byc wyjatkowo ostre z powodu łancucha Apeninów.
@pogop: tez rozglądam się wlasnie z nieruchomościami w innym kraju. Znajomi mieli ostatnio kupić mieszkanie przy plaży w Hiszpanii. Cenowo wychodziło jak mieszkanie 2 pokoje na uboczu w Krk (600kzł) ale ostatecznie były duże problemy z dokumentami i woleli nie ryzykować. Ja jako ze uwielbiam Wlochy to skupilem się na tym rynku. I ceny wyglądają pięknie (<50K€) za spoko mieszkanie ale niestety zawsze dosc daleko od plaż. Szukam czegos co w
paaaaanie za tyle to ja mam w Łodzi 35 metrową kawalerkę


@affairz: ciężko porównywać mieszkanie w mieście do domu na zadupiu gdzie zapewne nie ma żadnej roboty w okolicy.

@pogop: do tego we włoszech są dość spore opłaty dla pośrednika (średnio 5k) i notariusza (pewnie też 5k) do tego podatek pd nieruchomości jest wyższy niż w Polsce.

. I ceny wyglądają pięknie (<50K€) za spoko mieszkanie ale niestety zawsze dosc
@pogop: W Polsce w tego typu dziurach również kupisz tanio dom. Na wsiach w mojej okolicy można kupić całkiem fajne domki w cenie 150-200 tysięcy złotych. Z tym, ze na plus Włoch jest brak Rosji za sąsiada :P
@elena-mary:

ciężko porównywać mieszkanie w mieście do domu na zadupi


Ale już zadupie pod Bydgoszczą z zadupiem na literalnie Sycylii jak najbardziej. Ceny zbliżone - a mino wszystko rozwój cywilizacyjny i statystyczne perspektywy „nieco” inne.

To tylko pokazuje jak ceny domów są u nas odklejone od rzeczywistości. Przegoniliśmy Grecję, dorównaliśmy Hiszpanii, gonimy Włochy. Gdzie to się skończy? Na Niemczech? Szwajcarii? Czy może Monako?