Wpis z mikrobloga

@Dzyszla: ja narazie po skierowaniu od lekarza do szpitala odleżałem cztery dni, podczas których zrobili mi rozne badania. wyszło wszystko ok tylko musialem uzyskac od dentysty papier ze nie mam zadnych ognisk. w poniedzialek jade i mam dostać jeszcze cyklosporyne czy tam cos takiego i dopero jak to bedzie bezsktueczne to skieruja wniosek o przyznanie leczenia bilogicznego. i po tej pierwszej dawce trzeba coś leżeć w szpitalu? mysalem ze to tylko
@hosearkadiomorales Po CSA (cyklosporyna A) trzymali mnie jakoś 5 dni, jak pamiętam - cały pobyt wówczas to trwał 2 tygodnie (bez 2 dni) i potem tydzień zwolnienia.
Na początku brania CSA miałem przez trzy dni mocne efekty w postaci palenia kończyn. Potem jakoś zeszło.
To co mogę powiedzieć, a czego nie mówią: przy CSA dieta niskotłuszczowa (i to naprawdę - ja sobie woreczek żółciowy wykończyłem) i kontroluj poziom magnezu.
Bo formalnie chyba nie ma wymogu - ja jak byłem, to był też mój pierwszy pobyt na dermatologii, więc mogli to mieć znaczenie. Ale raczej przy doborze dawki będą monitorować Alat i Aspat, więc kilka dni na to zejdzie. I radzę nie pomijać tego - CSA jest mocno obciążająca wątrobę i te enzymy szaleją.
@Kulejoncy_holender biorę equoral od niecałego miesiąca. O ile w grudniu wyniki (morfologia i te wątrobowe) miałem w normie. Teraz jak robiłem badania to wynik mam gorsze. Jakieś nadmiary itp ale nie znam się na tym. W poniedziałek mam kontrolę to zobaczymy co lekarz powie. Ogólnie od ponad dwóch tygodni jestem prxeziobiony, brałem antybiotyk itp i może dlatego tez te
wyniki wyszły gorsze. A po samym leku czuje się średnio. Gorąco w twarz